Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Arhavi-Hopa-Sarp yolunun Hopa ilçesi Kopmuş, Sugören ve Çamlık mevkilerinde yapılacak yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 27 kilometreleri (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolunun 19-20 kilometreleri arasındaki Çarşıbaşı ilçesi mevkisinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28 kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Aliağa-Bergama-Dikili yolunun 10-16 kilometreleri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İzmit kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek.
     Manisa-İzmir yolunun 9-11 kilometreleri arasındaki heyelan temizleme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87 kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Çay-Sultandağı-Akşehir yolunun 10-12 kilometreleri arasında alt geçit yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39 kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
     Anadolu Otoyolunun Yeniçağa Kavşağı-Çaydurt Kavşağı kesimi 8-10 kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 karayoluna yönlendirilecek.
     Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu (Yenice Kavşağı-Gaziantep Doğu Kavşağı arası) ve bağlantı yolları ile Toprakkale-İskenderun otoyolu ve bağlantı yollarının muhtelif kesimlerindeki üst yapı, genleşme derzleri ve diğer işlere ait onarım çalışmaları nedeniyle Adana-Gaziantep yönü trafiğe kapatılarak ulaşım karşı yönden iki yönlü olarak sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden sağlanacak, çalışma içerisinde kalan Düzce gişe çıkışı ile İstanbul yönünde otoyola giriş bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Sürücülerin İstanbul yönünde Kaynaşlı gişelerinden çıkması gerekecek.
     Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı ile Düzce Kavşağı arasında bulunan Asarsuyu Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18 kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18 kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanacak.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı 3-21 kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak. Yeniçağa Kavşağının Ankara yönü trafiğe kapalı olduğu için İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt Kavşağını, otoyolunu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekecek.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57 kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağından hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi ana yolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak; çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir