Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, İzmir-Manisa yolunun 9-11'nci kilometreleri arasında heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım Manisa-İzmir istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Çay-Sultandağı-Akşehir yolunun 10-12'nci kilometreleri arasında alt geçit yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolunun Yeniçağa Kavşağı-Çaydurt Kavşağı kesimi 8-10'ncu kilometreleri arasındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu (Yenice Kavşağı-Gaziantep Doğu Kavşağı arası) ve bağlantı yolları ile Toprakkale-İskenderun Otoyolu ve bağlantı yollarının muhtelif kesimlerindeki üst yapı, genleşme derzleri ve diğer işlere ait onarım çalışmaları nedeniyle Adana-Gaziantep yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım karşı yönden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 27'nci kilometresindeki (Balya Kavşağı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın ve 13 Ekim saat 13.00-16.00 arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28'nci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13 Ekim'e kadar 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları (24 saat esasına göre) nedeniyle otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 karayoluna yönlendiriliyor.
     Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı ile Düzce Kavşağı arasında bulunan Asarsuyu Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım, diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara istikametinden sağlanmakta olup, çalışma içerisinde kalan Düzce gişe çıkışı ile İstanbul yönünde otoyola giriş bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Sürücülerin İstanbul yönünde Kaynaşlı gişelerinden çıkması gerekiyor.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'nci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolunun Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı 3-21'nci kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Yeniçağa Kavşağı'nın Ankara yönü trafiğe kapalı olduğu için İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt Kavşağı'nı, otoyolunu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak ve ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın Ayrımı-Konya yolunun 3-13'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılıyor.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağı için 1 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İzmit (Doğu) Kavşağı'ndan D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00-07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi ana yolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü kavşak kolları; gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak; çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak, trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'nci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı ve ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir