Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Gümüşhane-Bayburt yolunun 56'ncı kilometresinde bulunan Harşit Köprüsü üzerindeki asfaltta meydana gelen hasar nedeniyle Bayburt-Gümüşhane istikametinde ulaşım servis yolundan sağlanıyor.
     Torul-Gümüşhane yolu üzerinde bulunan Harmancık Tüneli'nde yapılacak enerji nakil hattı çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-18.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak ulaşım yeni tünelden gidiş-geliş olarak sağlanacak.
     Anadolu Otoyolu'nun Kızılcahamam Kavşağı ile Çaydurt Kavşağı arası muhtelif kesimlerde her iki yönde termo plastik çizgi çalışmaları nedeniyle 12 Ekim 2012 tarihine kadar tek şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13 Ekim'e kadar 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 19 Ekim'e kadar otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım, çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 karayoluna yönlendiriliyor.
     Anadolu Otoyolu'nun Ankara Kavşağı ile Akıncı Gişeleri kesimi arasında bulunan Ovacık Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı Kavşağı ile Düzce Kavşağı arasında bulunan Asarsuyu Köprüsü'nün onarım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     TEM Otoyolu'nun Gümüşova-Kaynaşlı arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 15 Ekim'e kadar İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara istikametinden sağlanmakta olup, çalışma içerisinde kalan Düzce gişe çıkışı ile İstanbul yönünde otoyola giriş bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Sürücülerin İstanbul yönünde Kaynaşlı gişelerinden çıkması gerekiyor.
     Piraziz-Tirebolu yolu üzerinde bulunan Espiye ilçesi Arıdurak Köyü mevkisinde yapılmakta olan yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 3 Kasım'a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç Ayrımı yolunun 6-18'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu Otoyolu'nun Çaydurt Kavşağı-Gerede Kavşağı 3-21'inci kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle 19 Ekim'e kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Yeniçağ Kavşağı'nın Ankara yönü trafiğe kapalı olduğu için İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt Kavşağı'nı, Anadolu Otoyolu'nu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 Otoyolu'nun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 28 Ekim'e kadar 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Beyşehir-Ilgın Ayrımı-Konya Yolu'nun 3-13'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 19 Ekim'e kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağı için 1 Kasım'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolu'nun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100'üncü kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İzmit (Doğu) Kavşağı'ndan D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM Otoyolu'nun Avcılar-Kınalı kesimi ana yolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak, trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'inci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatıldı, binek araçların geçişlerine kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir