Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, TEM Otoyolu ve bağlantı yollarının Çamlıca-Gebze güzergahındaki üstgeçit köprülerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 08:00-18:00 saatleri arasında her iki yönde (Ankara ve İstanbul) bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ve 20-28. kilometreleri arasında yapım çalışmaları sebebiyle patlayıcı madde kullanılacağından 14:00-16:00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Diyarbakır-Siverek-Şanlıurfa yolunun 42-62. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yolun bir şeridi trafiğe kapatılmış olup ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
     Bozüyük-Kütahya yolunun 3-8. kilometreleri arasında Kütahya-Bozüyük istikametinde üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanmakta.
     (Afyon-Eskişehir) İl Sınırı-Sivrihisar yolunun 0-30. kilometreleri arasında yol bakım ve asfaltlama çalışmaları nedeniyle muhtelif kesimlerde ulaşım tek şeritten ve bölünmüş yolun bir bölümünden karşılıklı olarak sağlanacak.
     Beyşehir-Seydişehir-Alacabel yolunun 41-50. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 14:00-17:00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılıyor.
     Ankara Çevre Otoyolu'nun Susuz Kavşağı-Batıkent Kavşağı arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle belirtilen istikamet trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.
     O-3 Otoyolu'nun 22. kilometresindeki Bahçeşehir-Esenyurt TEM İlave Köprüsünde güçlendirme çalışmaları nedeniyle Kuzey ve Güney taşıma yollarından sol şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 52-57. kilometreleri arasında (Balya Kavşağı) patlatmalı bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 01-05-08-12-15-19-22-26-29 Haziran 2012 tarihlerinde 13:00-16:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanmakta.
     İstanbul I. ve II. Çevre Yolları ile bağlantı yolları üzerindeki köprü ve viyadüklerin depreme karşı güçlendirilmesi işi kapsamındaki Harem-Ankara yolu üzerinde, Uzunçayır Mevkisindeki K509, K510 ve K511 Köprü ayaklarının depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle belirtilen kesimde şerit daraltması yapılıyor.
     İznik-Mekece yolunun 2-10. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol araç ve yaya trafiğe kapatılarak ulaşım İznik-Beşevler-Osmaneli yolundan sağlanacak.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
     Anadolu Otoyolu'ndaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Güney Tüplerinin Batı İzmit Kavşağından itibaren Ankara yönü 22:00-07:00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Doğu Kavşağından D-100 yoluna aktarılacak.
     Anadolu Otoyolu'ndaki Köprü, Viyadük ve Tünellerin depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle Korutepe ve Gültepe Tünelleri Kuzey Tüplerinin İzmit Doğu Kavşağından itibaren İstanbul yönü 22:00-07:00 saatleri arasında ulaşıma kapatılarak trafik İzmit Doğu Kavşağından D-100 yoluna aktarılıyor.
     Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:00-15:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     TEM Otoyolu'nun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfalt çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti ulaşıma kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşakta trafik D-100 Yoluna yönlendirilecek, çalışma pazartesi-perşembe günleri 22:00-07:00, Cuma günü 24:00-07:00, Cumartesi günü 22:00-11:00 saatleri arasında yapılacak.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08:00-19:00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılıyor.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkisi, Boğayokuşu Mevkisi ve Karaltı Mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13:00-15:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     (Söke-Milas) Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14:00-16:00 saatleri arasında yol trafiğe kapalı olacak.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir