Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Konya-Isparta il sınırı-Yalvaç ayrımının 6-18. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık tarihine kadar yol ulaşıma kapatıldı.
     Anadolu otoyolu Ankara-İstanbul istikameti Körfez kavşağı ile Gebze kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 24 saat esasına göre çalışılan bu kesimlerde 19 Ekim 2012 tarihine kadar otoyol trafiğe kapatılarak, ulaşım çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 karayoluna yönlendirilecek.
     Anadolu otoyolunun Çaydurt kavşağı-Gerede kavşağı 3-21. kilometreleri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle 19 Ekim'e kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak. Yeniçağa kavşağının Ankara yönü trafiğe kapalı olduğu için İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt kavşağını, otoyolu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerdeki üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 28 Ekim'e kadar 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Havran-Balıkesir yolunun 27 ve 28. kilometrelerindeki (Balya ayrımı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve 6 Ekim Cumartesi günü, 13.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün ve 5-6 Ekim tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle sürücüler söz konusu yolu kullanamayacak.
     Aynı yolun 3-13. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle araç geçişine izin verilmeyecek.
     Anadolu otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı kavşakları arası üstyapı çalışmaları nedeniyle Düzce kavşağı bağlantı kollarından Ankara-İstanbul istikametinde Düzce gişe çıkışı ile aynı istikametin Düzce-İstanbul istikameti Otoyol bağlantı kolu 15 Ekim'e kadar trafiğe kapalı olacak. Ankara-İstanbul yönü Düzce çıkış gişesi kapalı olduğu için söz konusu tarihe kadar Kaynaşlı gişelerinden çıkılması gerekiyor.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 19 Ekim tarihine kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağı için 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM Otoyolunun Körfez kavşağı-İzmit (doğu) kavşağı 73-100. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti 15 Kasım tarihine kadar trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit (doğu) kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 00.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimindeki anayol, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım tarihine kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak, trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa gölü-Karacabel tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında aralıklarla araç geçişine izin verilemeyecek.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında sürücüler söz konusu yolu kullanamayacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatıldı, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir