Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Söke-Milas yolunun 1 ve 2. kilometrelerindeki (Bafa Gölü mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Anadolu otoyolu Ankara-İstanbul istikameti Körfez kavşağı ile Gebze kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerin izolasyon ve asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 24 saat esasına göre çalışılan bu kesimlerde 19 Ekim tarihine kadar otoyol trafiğe kapatılarak çalışma mahalline göre uygun kavşaklardan D-100 kara yoluna yönlendirilecek.
     Anadolu otoyolunun Çaydurt kavşağı-Gerede kavşağı 3-21. kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 19 Ekim tarihine kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak. Yeniçağa kavşağının Ankara yönü trafiğe kapalı olduğundan İstanbul yönünden gelen sürücülerin Çaydurt kavşağını, otoyolu kullanmak isteyenlerin ise Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerekiyor.
     O-2 otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerdeki üstyapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 28 Ekim tarihine kadar 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacaktır.
     Havran-Balıkesir yolunun 27 ve 28. kilometrelerindeki (Balya ayrımı mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 4-6 Ekim tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     Zara-İmranlı yolunun 18-28. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 4, 5 ve 6 Ekim tarihleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya yolunun 1-3. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle sürücüler söz konusu yolu kullanamayacak.
     Aynı yolun 3-13. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol araç geçişine izin verilmeyecek.
     Anadolu otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı kavşakları arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 15 Ekim tarihine kadar Düzce kavşağı bağlantı kollarından Ankara-İstanbul istikametinde Düzce gişe çıkışı ile aynı istikametin Düzce-İstanbul istikameti otoyol bağlantı kolu trafiğe kapatılıp, Ankara-İstanbul yönü Düzce çıkış gişesi kapalı olacağından Kaynaşlı gişelerinden çıkılması gerekecek.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 19 Ekim tarihine kadar salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağından 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM Otoyolunun Körfez kavşağı-İzmit (doğu) kavşağı 73-100. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti 15 Kasım tarihine kadar trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit (doğu) kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 00.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     TEM otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimindeki anayol, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım tarihine kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa gölü-Karacabel tüneli mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında aralıklarla araç geçişine izin verilemeyecek.
     (Söke-Milas)Ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkiileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında sürücüler söz konusu yolu kullanamayacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir