Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Devrekani-Kastamonu yolunun 22-24'üncü kilometreleri arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Karabük-Eskipazar yolunun 8-18'inci kilometreleri arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Tekirdağ Çevre Yolunun 8-10'uncu kilometreleri arasında sürdürülen yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Anadolu Otoyolunun Akıncı Gişeleri-Susuz Kavşağı 31-36'ncı kilometreleri arası üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım Ankara-İstanbul yönünden kontrollü olarak sağlanıyor.
     Harmancık-Tavşanlı-Kütahya yolunun 60-65'inci kilometreleri arasındaki Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Beyşehir-Ilgın ayrımı-Konya yolunun 1-3'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Kasım tarihine kadar her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süreyle yol ulaşıma kapatılacak.
     Beyşehir-Ilgın Ayrımı-Konya yolunun 3-13'üncü kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 22 Ekim'e kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile yol ulaşıma kapatılacak.
     Torul-Gümüşhane yolu üzerinde bulunan Gümüşhane Tünelinde aydınlatma ve bakım çalışmaları nedeniyle 07.00-18.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Bartın-Safranbolu-Karabük yolunun 0-3'üncü kilometreleri arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun 27'nci kilometresindeki (Balya Ayrımı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 29 Eylül tarihine kadar 13.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Giresun-Trabzon yolunun Akçaabat Terminali ve Tekel Binası mevkisindeki yaya üstgeçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Torul-Gümüşhane yolu üzerinde bulunan Mescitli-1 Tünelinde aydınlatma ve bakım çalışmaları nedeniyle 07.00-18.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.
     Anadolu Otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı Kavşakları arası üstyapı çalışmaları nedeniyle Düzce Kavşağı bağlantı kollarından Ankara-İstanbul istikametinde Düzce Gişe çıkışı ile aynı istikametin Düzce-İstanbul istikameti Otoyol bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Ankara-İstanbul yönü Düzce çıkış gişesi kapalı olacağından Kaynaşlı gişelerinden çıkılması gerekiyor.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 29 Eylül tarihine kadar 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süre ile trafiğe kapatılıyor.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İzmit (Doğu) Kavşağından D-100 Karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'ncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'nci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatıldı, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir