Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Günlük Yol Durumu Bülteni'ne göre, Hasdal Kavşağı-Okmeydanı Kavşağı arası bağlantı yolu üst geçit köprüsü ayaklarına denk gelen orta ve sağ refüjlerdeki otokorkuluk montajı çalışmaları nedeniyle bu kesimde Ankara istikametinde sol şerit, Okmeydanı istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun (Tekirova kavşağı mevki) 36-38'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarın 15.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Giresun-Keşap yolunun 28-30'uncu kilometreleri arasında (Hüseyin Restoran ve New Jasmin Oteli mevki) 28 Eylül tarihine kadar yapılacak değişken mesaj sistemi temel yapımı çalışmaları nedeniyle trafik bölünmüş yolun her iki şeridinde de belli aralıklarla tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Anadolu otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı kavşakları arası üstyapı çalışmaları nedeniyle Düzce Kavşağı bağlantı kollarından Ankara-İstanbul istikametinde Düzce gişe çıkışı ile aynı istikametin Düzce-İstanbul istikameti otoyol bağlantı kolu trafiğe kapatılacak. Ankara-İstanbul yönü Düzce çıkış gişesi kapalı olacağından Kaynaşlı gişelerinden çıkılması gerekiyor.
     Anadolu otoyolunun Gümüşova-Kaynaşlı kesimi 3-19'uncu kilometreleri arası üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.
     Zara-İmranlı yolunun 0-2 ile 18-28'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 24-29 Eylül tarihleri arasında 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Anadolu otoyolunun Abant kavşağı ile Düzce kavşağı arasındaki termoplastik çizgi çalışmaları nedeniyle her iki yönde birer şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanmıyor.
     Giresun-Trabzon yolunun Akçaabat Terminali ve Tekel binası mevkindeki yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
     Ankara-Kazan-Kızılcahamam yolunun 0-5'inci kilometreleri (Kargasekmez Geçişi) arasında asfalt yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Konya-Seydişehir yolunun 35-39'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yol en fazla 2 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
     Konya-Beyşehir yolunun 55-57'nci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacağından 1 Kasım tarihine kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     Anadolu otoyolunun Şekerpınar Köprülü Kavşağı ile D-100 yolu Çayırova kavşağı arası bağlantı yolunda 24 saat esasına göre üstyapı yenileme çalışmaları yapılacağından ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak verilecek.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100'üncü kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit (Doğu) Kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak. Çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevki arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevki arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap...vs) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir