Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durum bültenine göre, Giresun-Trabzon yolunun 29'uncu kilometresinde bulunan Eynesil Tünelinde yapılacak olan iletişim hizmetleri montaj çalışmaları nedeniyle bugün 08.00-16.00 saatleri arasında ulaşım her iki yönde tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.
     Tokat Ayrımı-Yıldızeli-Sivas yolunun (Sivas-Yıldızeli istikameti kapatılarak) 10-11'inci kilometreleri arasında demir yolu geçidi inşaatı nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun diğer platformundan kontrollü olarak sağlanıyor.
     Balıkesir-Akhisar yolunun 13-28'inci kilometreleri arasında Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Çanakkale-Edremit yolunun (Altınoluk-Edremit arası) 11-16'ncı kilometreleri arasındaki BSK çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Bursa Çevre Otoyolu Yalova Ayrımı-Karacabey Köprülü Kavşağı kesimi 2-7'nci kilometreleri arasındaki (İzmir-İstanbul istikameti) köprü kirişlerinin değiştirilmesi çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Çanakkale-Ezine yolunun 16-18'inci kilometreleri arasındaki BSK çalışmaları nedeniyle ulaşım tarihinden itibaren bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Balıkesir-Akhisar yolunun 22-29'uncu kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Havran-Balıkesir yolunun Balya ayrımında patlayıcı madde kullanılarak çalışma yapılacağından bugün ve 13-15 Eylül 2012 tarihlerinde, 13.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
     TEM Otoyolunun Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı 73-100 kilometreleri arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit(Doğu)Kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     Akhisar-Manisa yolunun Akhisar şehir geçişi Balıkesir istikametinde üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolunun Esenboğa Kavşağı-Kavaklı Kavşağı istikameti 0-3'üncü kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle belirtilen istikamet trafiğe kapatılarak ulaşım Kavaklı-Esenboğa istikametinden kontrollü olarak sağlanıyor.
     O-2 Otoyolunun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Çamlıca Gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerde üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Anadolu Otoyolunun Abant Kavşağı-Çaydurt Kavşağı arasında ve Bolu Batı Kavşağı Kollarındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak olup, sürücülerin Abant Kavşağı ve Çaydurt Kavşağını kullanmaları gerekiyor.
     TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda, Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı Köprülü Kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak, çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.
     Söke-Milas yolunun 0-19'uncu kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87'nci kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.
     Söke-Milas Ayr.-Akbük-Didim yolunun 6-11'inci kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18'inci kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajının su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir