Karayollarında durum

  • Yazı boyutu
Karayollarında durum

Karayollarında durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
     Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durum bültenine göre, Giresun-Trabzon yolunun Uluburun tüneli kuzey tüpünde yapılacak trafik ekipman bakım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatleri arasında tünel trafiğe kapatılacağından ulaşım eski devlet yolundan sağlanacak.
     Balıkesir-Akhisar yolunun 22-29. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.
     Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 36-38. kilometreleri arasındaki (Tekirova kavşağı mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Havran-Balıkesir yolunun Balya ayrımında patlayıcı madde kullanılarak çalışma yapılacağından 11,13 ve 15 Eylül 2012 tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmeyecek.
     TEM Otoyolunun Körfez kavşağı-İzmit (Doğu) kavşağı 73-100 kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit (Doğu) kavşağından D-100 karayoluna yönlendirilecek. Çalışma, hafta içi her gün 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 00.00- 07.00 saatleri arasında yapılacak.
     Akhisar-Manisa yolunun Akhisar şehir geçişi Balıkesir istikametindeki üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.
     Ankara Çevre Otoyolunun Esenboğa kavşağı-Kavaklı kavşağı istikameti 0-3. kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 15 Eylül 2012 tarihine kadar belirtilen istikamet trafiğe kapatılarak ulaşım Kavaklı-Esenboğa istikametinden kontrollü olarak gerçekleştirilecek.
     O-2 otoyolunun Fatih Sultan Mehmet köprüsü ile Çamlıca gişeleri arasında kalan muhtelif kesimlerdeki üst yapı yenileme ve tamirat çalışmaları nedeniyle 28 Ekim 2012 tarihine kadar 23.00-06.00 saatleri arasında çalışılan şeritlerde yol trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.
     Anadolu otoyolunun Abant kavşağı-Çaydurt kavşağı arasında ve Bolu batı kavşağı kollarındaki üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım 15 Eylül 2012 tarihine kadar İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak olup, sürücülerin Abant kavşağı ve Çaydurt kavşağını kullanmaları gerekiyor.
     TEM otoyolunun Avcılar-Kınalı kesimi anayolda; Hadımköy, Çatalca, Silivri ve Kınalı köprülü kavşak kolları, gişe sahaları ve bağlantı yollarındaki üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım 2012 tarihine kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak; çalışmaların gece yapılacak bölümlerinde 23.00-07.00 saatleri arasında kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik alternatif güzergahlardan verilecek.
     Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa gölü-Karacabel tüneli mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
     Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 19.00'a kadar aralıklarla araç geçişine izin verilmeyecek.
     Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında ulaşım sağlanamayacak.
     Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
     Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.
     Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir