Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Karakaş: -"2013, sektörde birçok ilki…

  • Yazı boyutu
Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Karakaş: 
     -"2013, sektörde birçok ilki…

Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Karakaş: -"2013, sektörde birçok ilki gerçekleştireceğimiz bir yıl olacak"

Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş, 2013'ün, sektörde birçok ilki gerçekleştirecekleri bir yıl olacağını bildirdi.
     Karakaş, yaptığı yazılı açıklamada, altın bankacılığına ilişkin yaptıkları anlaşmalar ile 2013 yılında sektörde daha etkili rol oynayacaklarını belirtti.
     Doğrudan borçlandırma sisteminin yanı sıra diğer kredilendirme yöntemleri yardımıyla kuyumcu esnafına sağladıkları finans desteği ile sektördeki paylarını artıracaklarını ifade eden Karakaş, şunları kaydetti:
     "Kurumsallaşma ve sektörün resmileşmesi, yani kayıt altına alınması adına ciddi bir adım atacağız. Bu çalışmalarımız sonucunda 2013 yılı 400 kuyumcu esnafımızı kredilendirmeyi planlamaktayız. Böylelikle ciromuzun ve faaliyet karımızın artmasını sağlayarak sürekli karlı bilançolar ortaya çıkarmak hedefindeyiz. Amacımız bu yeni bir yılda iş ortaklarımız ile birlikte yine son tüketiciyi de memnun edecek menfaat sağlayacak ticari faaliyetler içinde bulunmak, son tüketicinin ihtiyacı olan uzun vadeli uygun vade oranları ile taksitli satış kampanyalarını da yine iş ortaklarımızın hizmetine sunacağız, kısacası 2013, sektörde birçok ilki gerçekleştireceğimiz bir yıl olacak."
     Karakaş, firma olarak, sektörü destekleyen organizasyonların içinde yer alacaklarını vurgulayarak, bu kapsamda İzmir Jewex Kuyumculuk Fuarı'nda yeni ürün koleksiyonlarını sergileyeceklerini, Homeros Takı Tasarım Yarışması sponsoru olarak takı tasarımında başarılı gençleri destekleyeceklerini belirtti.
     İzmir Jewex Kuyumculuk Fuarı'na 3 bine yakın kuyumcu esnafını davet ettiklerine işaret eden Karakaş, şu bilgileri verdi:
     "Burada yeni ürün gruplarımızla ve İtalya'daki atölyelerimizle birlikte yaptığımız ortak model çalışmaları sonucunda ortaya çıkan koleksiyonlarımızla fark yaratacağız. 300 yeni bilezik modeli ve 200 yeni alyans modelleri ile bir kuyumcunun her ihtiyacını karşılayan yapımızı daha güçlü bir şekilde iş ortaklarımıza sunacağız. Her zaman iş ortaklarımızın ve yatırımcılarımızın yanında bulunan firmamızın 2012 yılı karının bağımsız denetimden geçmemiş Vergi Usul Kanunu'na göre 6 milyon liranın üzerinde olması beklenmektedir. 2013 yılında firmamız bu çalışmalar ile finans maliyetlerini düşürerek nakit akışını hızlandırıp, bununla birlikte ürün çeşitliliğini ve karlılığını daha da arttırarak yoluna devam edecektir."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir