Karakaş Atlantis hisseleri Borsada...

  • Yazı boyutu
Karakaş Atlantis hisseleri Borsada...

İMKB Başkanı İbrahim Turhan:"Yıl başından bu yana İMKB'de halka arz edilen şirket sayısı 21 oldu. Bu 21 halka arz ile şu ana kadar 421 milyon lira hasılat elde ettik"

Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler AŞ hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem görmeye başladı.
     Şirket hisselerinin İMKB'de işlem görmeye başlaması dolayısıyla yapılan gong töreninde konuşan İMKB Başkanı İbrahim Turhan, yıl başından bu yana İMKB'de halka arz edilen şirket sayısının 21 olduğunu söyledi.
     Bu 21 halka arz ile şu ana kadar 421 milyon lira hasılat elde ettikleri bilgisini veren Turhan, gittiği seyahatlerde "Türkiye'de bu yıl 21 halka arz yapıldığını" söylediği zaman karşıdaki insanların gıpta ile baktıklarını kaydetti.
     Bunun, bardağın dolu tarafı olduğunu ve bardağın boş tarafından bakıldığı zaman da elde edilen 421 milyon liralık hasılat gelirinin tatmin etmediğini ifade eden Turhan, sözlerine şöyle devam etti:
     "Bunu söylediğimiz zaman şirket sahipleri 'İMKB'de yeterli likidite, yeterli verimlilik var mı-' diye soruyorlar. Bu yıl başından beri, yine burada ihracı gerçekleşen borçlanma araçlarından sağlanan hasılat 25 milyar lira oldu. Demek ki sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmaya hazır yeterli likidite var. Burada Karakaş Atlantis'i yüzde 25,1 gibi yüksek halka arz oranıyla masamıza geldikleri için tebrik ediyor, diğer şirketlere de yüksek halka arz ile borsaya gelmeleri konusunda çağrıda bulunuyorum. Unutmayın ki her arz kendi talebini doğurur. Yüksek arzlar yüksek talep getirir, borsanın işlem hacmini artıracak olan bunlardır. Bu vesileyle bu halka arzdan pay alan 4 bin 651 yatırımcımızı, ilk defa borsayla tanışan bin 358 yatırımcımızı ve son 1 yılda işlem yapmayıp bu halka arzdan pay alan bin 904 yatırımcımızı tekrar tebrik ediyorum."
    
     -"Diğer firmalara da örnek teşkil etmesini istiyoruz"-
    
     Törende konuşan Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş ise, 13 yıl aradan sonra kuyumculuk sektöründen İMKB'de işlem görmeye başlayan ilk şirket olduklarını belirterek, bunun sektörlerindeki diğer firmalara da örnek teşkil etmesini istediklerini dile getirdi.
     Yaşlı bir amcanın "kefen param dediği" son 12 bin lirasıyla Karakaş Atlantis'in hisselerinden aldığını aktaran Karakaş, "Bunun altındaki sorumluluğu siz düşünün. Özellikle sermaye ihtiyacı şeklinde değil, bazı şeylerin paylaşımı olarak düşünün" ifadelerini kullandı.
     Bu arada şirketin yüzde 25,1'i halka arz edildi.
     Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilen 16,750 milyon lira nominal değerli paylar "KRATL" koduyla işlem görüyor.
    
    
    


Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir