Karacabey Ziraat Odası Başkanı Karahasanoğlu: -"Bu yıl yaklaşık 110 bin dönüm domates ekilen…

  • Yazı boyutu
Karacabey Ziraat Odası Başkanı Karahasanoğlu:
  -"Bu yıl yaklaşık 110 bin dönüm domates ekilen…

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Karahasanoğlu: -"Bu yıl yaklaşık 110 bin dönüm domates ekilen Karacabey Ovası'nda mildiyö hastalığı sebebiyle çiftçinin 20 bin dönümü zayi oldu"

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, "Bu yıl yaklaşık 110 bin dönüm domates ekilen Karacabey Ovası'nda mildiyö hastalığı sebebiyle çiftçinin 20 bin dönümü zayi oldu" dedi.
     Karahasanoğlu,gazetecilere yaptığı açıklamada, Karacabey'deki çiftçilerin bu yıl son kozunu oynadığını öne sürdü. Bu yıl da işlerin ters gitmesi durumunda çiftçinin hiçbir şey ekemeyecek duruma geleceğini iddia eden Karahasanoğlu, "Bu yıl yaklaşık 110 bin dönüm domates ekilen Karacabey Ovası'nda mildiyö hastalığı sebebiyle çiftçinin 20 bin dönümü zayi oldu" diye konuştu.
     Çiftçilerin daha fazla kayıp yaşanmaması için ellerinden geleni yaptığını dile getiren Karahasanoğlu, "İlaçlamalarla kalan domatesleri ve kendilerini kurtarmaya çalışıyor. Bu yıl Karacabey çiftçisi zor bir sınavdan geçiyor. Buğdaydan, bezelyeden, karpuzdan çok büyük zararlar etti. Tek umut 'kırmızı elmas' diye tabir ettiğimiz domates. Allah çiftçilerimizin yüzünü güldürsün" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir