"Kara kış Türk Telekom ekiplerini yıldıramadı"

  • Yazı boyutu
"Kara kış Türk Telekom ekiplerini yıldıramadı"

Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından parçalanan, daha sonra da hırsızlar tarafından 450 metresi çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri acil müdahale etti. Ağır kış koşullarında olay yerine 1 saatten fazla yürüyerek ulaşan ekipler, yeniden kablo çekerek iletişimi yeniden sağladı.


     Yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, müşterilerine en iyi ve kesintisiz hizmeti verebilmek adına zorlu kış şartlarında da durmadan çalışmalarını sürdürüyor.
     Ülke ekonomisi açısından da önemli ekonomik kayıplara neden olan kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
     Bu kapsamda Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından tüfekle parçalanıp, bu arızanın ıslahı yapılırken hırsızlar tarafından 450 metrelik bölümü çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale edildi. Yolların kapalı olduğu yoğun kış ve arazi şartlarında, arıza ekipleri yolun kapandığı noktada, arıza noktasına bir saatten fazla yürüyerek ulaştı.
     Bölgeye ekiplerinin azimle yaptıkları çalışmalar sonrasında yeniden kablo çekildi. Hatlara verilen zararlar sonucu yaşanan kesintiler nedeniyle iletişim özgürlükleri engellenen Kayagüney Köyü sakinleri, telefon ve internet hizmetlerini yeniden almaya başladı.
     Türk Telekom ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, "Ya bu sırada acil bir durum olsaydı, şehre nasıl haber verecektik-" diyerek kablo hırsızlarına tepkilerini dile getirdi.
    
     -"Vatandaşın duyarlılığı çok önemli, şüpheli durumları ihbar edin"-
    

     Türk Telekom yetkilileri ise, bu mücadelede vatandaşların duyarlı yaklaşımları ve desteğinin önem taşıdığını vurgulayarak, şüpheli durumların ivedilikle güvenlik birimlerine haber verilmesini istiyor.
     Hizmetlerinin kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için her türlü önlemi titizlikle aldıklarını belirten Türk Telekom yetkilileri, sadece İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde değil, yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlık olaylarının ülke ekonomisine önemli zararlar verdiğini ve binlerce bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engellediğini kaydediyor.
     Bu arada, hafta başında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonda kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen 45 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.
    
    
    


Bu haberi 591 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir