Kapıkule'de tır kuruğu -Sınır kapısından, yurt dışına çıkış yapacak 360 tır, yaklaşık 9…

  • Yazı boyutu
Kapıkule'de tır kuruğu 
  -Sınır kapısından, yurt dışına çıkış yapacak 360 tır, 
  yaklaşık 9…

Kapıkule'de tır kuruğu -Sınır kapısından, yurt dışına çıkış yapacak 360 tır, yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu

Kapıkule Sınır Kapısı'nda, yurt dışına çıkış yapacak 360 tır, yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu.
     İstanbul'dan aldığı yükü Almanya'ya götüren Erol Uzunoğlu, yaklaşık 10 saatten bu yana tır kuyruğunda sıranın kendilerine gelmesini beklediklerini söyledi.
     Her hafta sonu aynı sıkıntıları yaşadıklarını anlatan Uzunoğlu, "Sabah 05.30'dan beri buradayız. Her hafta sonu aynı şeyleri yaşıyoruz. değişen bir şey yok. Büyük ihtimalle Bulgaristan'dan kaynaklanıyor. Mecburen bekliyoruz. Başka alternatifimiz de yok" dedi.
     İstanbul'dan aldığı yükü Almanya'ya götüren Hasan Ayar ise söylenecek çok şey olduğunu fakat hiçbir yetkilinin kendilerini dinlemediğini öne sürdü.
     Ayar, 20 yıldır Kapıkule'den yurt dışına çıkış-giriş yaptığını, her zaman aynı sıkıntıyı çektiklerini belirtti.
     Kapıkule Sınır Kapısı yetkilileri, tırların Kapıkule'de işlemlerinin kısa sürede tamamlandığını ancak Bulgar Gümrüğünde sahanın küçük olması nedeniyle Türk tarafında araç kuyruğu oluştuğunu bildirdiler.
     Yetkililer, tırların yüklerini gidecekleri ülkedeki firmalara hafta sonu ulaştırmak istemeleri nedeniyle yoğunluk yaşandığını belirttiler.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir