Kapasite kullanım oranı geriledi -Akbank Başekonomisti Fatma Melek: -"Başta Avro Bölgesi olmak…

  • Yazı boyutu
Kapasite kullanım oranı geriledi
  -Akbank Başekonomisti Fatma Melek:
  -"Başta Avro Bölgesi olmak…

Kapasite kullanım oranı geriledi -Akbank Başekonomisti Fatma Melek: -"Başta Avro Bölgesi olmak üzere yurt dışı büyümenin zayıf seyri dış talebi ve dolayısıyla toplam talebi sınırlayacak"

Akbank Başekonomisti Fatma Melek, "Başta Avro Bölgesi olmak üzere yurt dışı büyümenin zayıf seyri dış talebi ve dolayısıyla toplam talebi sınırlayacak" dedi.
     Ağustos ayı kapasite kullanım oranı verilerini değerlendiren Fatma Melek, mevsimsellikten arındırılmış ve arındırılmamış kapasite kullanım oranlarının gerilediğini belirterek, Merkez Bankası'nın temmuz ayında ekonomik verilerde yavaşlama görüldüğüne dikkati çektiğini söyledi.
     Başta Avro Bölgesi olmak üzere yurt dışı büyümenin zayıf seyrinin dış talebi ve dolayısıyla toplam talebi sınırlayacağını kaydeden Melek, "Talepteki zayıf seyir de enflasyonist baskıların (veya enflasyon beklentilerinin) düşük olacağına işaret ediyor. Bu durum Merkez Bankası'nın faizleri kademeli bir şekilde azaltması konusunda elini rahatlatacak" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir