Kangal Termik Santrali'nin özelleştirme ihalesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda…

  • Yazı boyutu
Kangal Termik Santrali'nin özelleştirme ihalesi (2)
  -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda…

Kangal Termik Santrali'nin özelleştirme ihalesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 400 milyon dolar oldu -Elemeli yazılı turlarda sırasıyla en düşük teklifi veren Gür-Tem Madencilik, YDA-Çelikler-Özgün Yapı Ortak Girişim Grubu ile Bereket Enerji elendi -İhalede açık artırma başlangıç tutarı 779 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi

Kangal Termik Santrali'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, elemesiz turda en yüksek teklif 400 milyon dolar oldu.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, ilk olarak kapalı zarflarla elemesiz teklifler alındı.
     Elemesiz turda en yüksek tutar 400 milyon dolar olarak açıklandı.
     1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Gür-Tem Madencilik Turizm ve Ticaret Limited Şirketi elendi. Bu turda en yüksek teklif 610 milyon dolar oldu.
     2. elemeli turda en düşük teklifi veren YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ-Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ-Özgün Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ Ortak Girişim Grubu elenirken, en yüksek teklif ise 715 milyon dolar oldu.
     3. ve son elemeli turda ise en düşük teklifi veren Bereket Enerji Üretim AŞ elendi ve kalan 4 firma ile açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 779 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi.
     (sürecek)
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir