Kanada -İsrail, dünyanın en büyük gübre şirketlerinden birini almak için pazarlık yapıyor

  • Yazı boyutu
Kanada
  -İsrail, dünyanın en büyük gübre 
  şirketlerinden birini almak için pazarlık yapıyor

Kanada -İsrail, dünyanın en büyük gübre şirketlerinden birini almak için pazarlık yapıyor

İsrail'in, dünyanın en büyük kimyevi gübre şirketlerinden olan Potash Corp'u satın almak için pazarlık yaptığı öğrenildi.
     Kanada'nın Saskatchewan eyaletinin Saskatoon kentinde kurulu olan Potash Corp'un internet sitesinden duyurulan pazarlık için, "şirket hisselerini almak isteyen İsrail Kimya Ltd. ve İsrail Hükümet yetkilileri ile görüşmeler devam etmektedir. Şu ana dek herhangi bir fiyat, teminat ya da anlaşma formüle edilmemiştir. Bu konuda şu anda daha fazla yorum ve açıklama yapılmayacaktır" denildi.
     Öte yandan Tel Aviv Borsası'nda 15,1 milyar dolar değerle işlem gören İsrail Kimya Ltd., iki şirket arasında anlaşma sağlanması için İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun da katılacağı bir oturum yapılacağını açıkladı.
     Saskatchewan merkezli Potash Corp., kimyevi gübrede üretim ve kapasite bakımından dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak biliniyor. 1989'da kurulan şirketin, aralarında Arap ülkelerinin de bulunduğu birçok ülkedeki gübre firması ile de ortaklığı bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir