Kamulaştırma kararları -Hidroelektrik santrali, baraj, enerji nakil hattı ve trafo…

  • Yazı boyutu
Kamulaştırma kararları
  -Hidroelektrik santrali, baraj, enerji nakil 
  hattı ve trafo…

Kamulaştırma kararları -Hidroelektrik santrali, baraj, enerji nakil hattı ve trafo merkezlerinin yapımı projeleri için alınan kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı

Hidroelektrik santrali, baraj, enerji nakil hattı ve trafo merkezlerinin yapımı projeleri için Bakanlar Kurulu'nun aldığı kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Adıyaman'ın Tut ilçesinde Doğankaya Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Yeşilyurt köyündeki bazı taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Ağrı'nın Patnos İlçesinde bulunan bazı taşınmazların Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
     İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa yerleşkelerinde bulunan bazı taşınmazların İstanbul Üniversitesi tarafından acele kamulaştırılması karara bağlandı.
     Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde Sölperen Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Yaşıl Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Artvin ve Erzurum'da Tortum-II Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla belirlenen taşınmazlar, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Yaşıl Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Artvin'in Şavşat ilçesinde Diyoban Hidroelektrik Santrali ile Meydancık TM arasındaki enerji nakil hattının yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar da Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılacak.
     Erzincan'ın İliç ve Kemah İlçeleri sınırları içerisinde Bağıştaş I Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar, Ağrı'nın Tutak ilçesinde Yağmur Hidroelektrik Santrali ile Bulut Hidroelektrik santralinin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazların, Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
     Tunceli'nin Mazgirt ve Elazığ'ın Karakoçan güzergahları üzerinde enerji iletim hatlarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması da karara bağlandı.
    
    
    

Bu haberi 618 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir