Kamulaştırma kararları

  • Yazı boyutu
Kamulaştırma kararları

Kamulaştırma kararları

Kentsel dönüşüm ve bazı enerji projeleri için ihtiyaç duyulan taşınmazlar "acele" kamulaştırılacak.
     Bakanlar Kurulu'nun, söz konusu kamulaştırmalara ilişkin 18 kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Kastamonu'da tesis edilecek Demirci Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali, Kırıkkale ve Ankara il sınırları içerisinde tesis edilecek Sema Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali, Isparta ve Burdur il sınırları içerisinde tesis edilecek Gökbel 1-2 Hidroelektrik Santrali, Kırıkkale Yahşihan ilçesinde tesis edilecek Köprükale Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali, Çanakkale'de tesis edilecek İçdaş Biga Termik Santrali, Kahramanmaraş'ın Afşin, Elbistan ve Göksun ilçelerinde tesis edilecek Dağdelen Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılacak.
     Ayrıca, Adana'nın Karaisalı ve Aladağ ilçelerinde tesis edilecek Eğlence-1 ve Eğlence-2 Hidroelektrik Santrali, Erzurum'un Olur ilçesinde tesis edilecek Alabalık Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali, Kahramanmaraş'ın Ekinözü, Elbistan ve Göksun ilçelerinde tesis edilecek Kandil Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Ordu'nun Ulubey ilçesinde tesis edilecek Ağkolu HES-Ulubey DM Enerji Nakil Hattı, Çanakkale'de tesis edilecek Bekirli Termik Santrali, Bursa'nın İnegöl ilçesinde tesis edilecek Akdere Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla belirlenen taşınmazlar, Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılacak.
     Öte yandan, 2012 yılı Yatırım Programında 2010A010250 proje numarası ile yer alan Çankırı-Acıçay 1. Merhale Projesi kapsamındaki Çankırı-Koyunbaba Barajı'nın yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.
     Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından tesis edilecek 31 enerji iletim hattının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle kamulaştırılması da kararlaştırıldı.
     Kırşehir'in Kaman ilçesinde yürütülen "Kaman Kent Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi", Trabzon'un merkez ilçesinde yürütülen kentsel yenileme projesi için de belirlenen taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir