Kamulaştırma kararları -Gözede II Hidroelektrik Santrali Enerji Nakil Hattının yapımı,…

  • Yazı boyutu
Kamulaştırma kararları
  -Gözede II Hidroelektrik Santrali Enerji Nakil Hattının yapımı,…

Kamulaştırma kararları -Gözede II Hidroelektrik Santrali Enerji Nakil Hattının yapımı, Konya-Karaman demiryolu hatının çift hatlı hale getirilmesi ve Mut-Ermenek karayolunun tamamlanabilmesi için kamulaştırma kararı

Gözede II Hidroelektrik Santrali Enerji Nakil Hattının yapımı, Konya-Karaman demiryolu hatının çift hatlı hale getirilmesi ve Mut-Ermenek karayolunun tamamlanabilmesi için kamulaştırma kararları alındı.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Bursa'nın Kestel ilçesinde tesis edilecek Gözede II Hidroelektrik Santrali Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla Gözede ve Aksu köylerinde bazı taşınmazlar, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılacak.
     2013 Yılı Yatırım Programında "2012E010060" proje numarası ile yer alan "Yeni Demiryolu ve İkinci Hat Yapımları, Altyapı Rehabilitasyonu, Elektrifikasyon, Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Tesisleri Yapımı Projesi" kapsamındaki "Konya-Karaman 2. Hat, Elektrifikasyon, Sinyalizasyon, Telekom Tesisi Yapımı ve Altyapı İyileştirmesi" işinin yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan güzergaha isabet eden taşınmazlar ile üzerindeki muhdesatın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
     Karayolları Beşinci Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yapımı devam eden Mut-Ermenek Devlet Yolu'nun tamamlanabilmesi amacıyla belirlenen güzergahta bulunan taşınmazlar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir