Kamuda ortalama ücret toplamı üst sınırı belli oldu

  • Yazı boyutu
Kamuda ortalama ücret toplamı üst sınırı belli oldu

Kamuda ortalama ücret toplamı üst sınırı belli oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel için 2013 yılının birinci altı aylık dönemindeki "ortalama ücret toplamı üst sınırı" 7 bin 235 lira olarak tespit edildi.
     Bakanlar Kurulu'nun konuyla ilgili, 8/2/2002 Tarihli ve 2002/3729 Sayılı Kararnamenin Eki Kararda Değişiklik Yapılması ile Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 2013 Yılında da Uygulanmasına Dair Karar"ı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personel için 2013 yılının birinci altı aylık dönemindeki "ortalama ücret toplamı üst sınırı" 7 bin 235 lira olarak tespit edildi.
     Ortalama ücret toplamı üst sınırının aşılmaması kaydıyla 2013 yılının birinci altı aylık döneminde kapsama dahil personelin mali ve sosyal hakları; kurum içi hiyerarşik yapıların gerektirdiği ölçüde ve mevzuatı dahilinde yüzde 3,14 oranına kadar yetkili organlar tarafından belirlenecek oranlarda artırılabilecek.
     Karar 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir