Kamu İhale Kurumu açıklaması: -"Kamu İhale Kurumunun Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı…

  • Yazı boyutu
Kamu İhale Kurumu açıklaması:
  -"Kamu İhale Kurumunun Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı…

Kamu İhale Kurumu açıklaması: -"Kamu İhale Kurumunun Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı Alımı İhalesini iptal ettiğine ve ikinci sıradaki teklifin değerlendirme dışı bırakılarak ihalenin üçüncü sıradaki teklife verildiğine ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır"

Kamu İhale Kurumu'ndan, Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı Alımı İhalesini iptal ettiğine ve ikinci sıradaki teklifin değerlendirme dışı bırakılarak ihalenin üçüncü sıradaki teklife verildiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
     Kamu İhale Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı İhalesi ile ilgili olarak medyada yer alan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi. Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı ihalesine beş isteklinin katıldığını ifade edilen açıklamada, ihale komisyonunca yapılan değerlendirmeler sonucunda, ihalenin en düşük teklif veren istekli üzerinde bırakılmasına idarece karar verildiği kaydedildi.
     Bunun üzerine ihaleye katılan isteklilerden en avantajlı ikinci teklif sahibi tarafından, ihale üzerinde bırakılan firmanın teklif etmiş olduğu yonga ve işletim sistemlerinin idarece hazırlanan teknik şartnameye uygun olmadığı iddiasıyla Kuruma itirazen şikayet başvurusunda bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Kurumumuz başvuruya konu iddianın yerinde olup olmadığını belirlemek üzere, alanında uzman iki resmi kurumdan teknik görüş istemiştir.
     Teknik görüşlerden birinde, birinci ve üçüncü sıradaki isteklilerin teklif etikleri yonga ve işletim sistemlerinin güvenlik zafiyeti taşıdığı, diğerinde ise, bu isteklilerin teklif ettikleri yonga ve işletim sistemlerinin idarece hazırlanan teknik şartnamenin güvenlik başlığı altındaki bazı maddelerini karşılamadığı belirtilmiştir.
     Kamu İhale Kurulu-nun 7 Mayıs 2012 tarihinde, gelen teknik görüşler doğrultusunda aldığı 2012/UM.III-2042 nolu kararla, birinci ve üçüncü sıradaki isteklilere ait tekliflerin değerlendirme dışı bırakılmasına ve idarece, kalan geçerli teklifler üzerinden ihale sürecine devam edilerek ihalenin sonuçlandırılmasına karar verilmiş ve bu karar taraflara tebliğ edilmiştir.
     Bu itibarla; kamuoyunda "Çipli Pasaport İhalesi" olarak bilinen ihaleye ilişkin başvurunun, alanında söz sahibi olan kurumlardan gelen teknik görüş yazıları doğrultusunda sonuçlandırıldığı, Kamu İhale Kurumunun Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı Alımı İhalesini iptal ettiğine ve ikinci sıradaki teklifin değerlendirme dışı bırakılarak ihalenin üçüncü sıradaki teklife verildiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmamaktadır.
     İtirazen şikayet başvurusuna ilişkin olarak Kamu İhale Kurumunca yapılacak işlemlerin, 7 Mayıs 2012 tarihinde alınan Kamu İhale Kurulu kararının taraflara tebliği ile sona erdiği ve bundan sonraki sürecin Kurumumuzun görev alanıyla ilgisinin olmadığı hususları, kamuoyuna duyurulur."
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir