Kamu İhale Genel Tebliğinde değişiklik

  • Yazı boyutu
Kamu İhale Genel Tebliğinde değişiklik

Kamu İhale Genel Tebliğinde değişiklik

Yeterlikleri tespit edilenler arasından belli sayıda adayın davet edilmesinin öngörüldüğü belli istekliler arasında ihale usulü ile yapılacak ihalelerde, anahtar teknik personele ilişkin belgelerin istenilmesi zorunlu olmaktan çıkarıldı.
     Kamu İhale Kurumu'nun "Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, aday veya isteklilerden yeterliklerinin belirlenmesi için istenilecek belgeler, yapım işinin yaklaşık maliyet değerine göre belirlenecek.
     Yeterlikleri tespit edilenler arasından belli sayıda adayın davet edilmesinin öngörüldüğü belli istekliler arasında ihale usulü ile yapılacak ihalelerde, ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgelerin, yaklaşık maliyetin eşik değere oranına bakılmaksızın istenilmesi zorunluluğu devam ederken, anahtar teknik personele ilişkin belgelerin istenilmesi zorunlu olmaktan çıkarıldı.
     Tebliğin 16.4.7. maddesinin, "Yapım işleri ile danışmanlık hizmeti alımı ihalelerinde, anahtar teknik personele ilişkin olarak teklif verilen kısımlar için geçerli olmak üzere, kısımlar itibarıyla farklı personel istenmesi halinde istenen her bir personele ilişkin belgelerden bir adet, aynı nitelikte personel istenmesi halinde ise teklif verilen bütün kısımlar için geçerli olmak üzere istenen personelin niteliği ve sayısına göre aynı kanıtlayıcı belgeler" ifadelerinin geçtiği (b) bendinde yer alan "Yapım işleri ile" ibaresi yürürlükten kaldırıldı.
     1 Eylül 2012'de yürürlüğe girecek tebliğde, söz konusu tarihten önce ilanı veya duyurusu yapılan ihaleler, ilanın veya duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte olan Tebliğ hükümlerine göre sonuçlandırılacak.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir