Kamu İhale Genel Tebliği'nde değişiklik

  • Yazı boyutu
Kamu İhale Genel Tebliği'nde değişiklik

Kamu İhale Genel Tebliği'nde değişiklik

Kamu İhale Genel Tebliği'nde yapılan değişiklikle, hizmet alımları için öngörülen üst limit tutarının dört katının altında kalan ve hizmet alım ihalesiyle gerçekleştirilecek danışmanlık hizmeti alımlarında kalite ve standarda ilişkin belgeler kapsamında sadece kalite yönetim sistem belgesi istenebilecek.
     Kamu İhale Kurumu tarafından "Kamu İhale Genel Tebliği'nde değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Tebliğ ile yaklaşık maliyeti, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun çıktığı 2002'de "25 milyar ile 50 milyar lira (1 Ocak 2005'de Türk lirasından 6 sıfırın atılmasıyla 25-50 bin lira olan) arasında olan mal veya hizmet alımları ve 50 milyar ile 250 milyar lira (1 Ocak 2005'de Türk lirasından 6 sıfırın atılmasıyla 50-250 bin lira olan) arasında olan yapım işleri" olarak tanımlanan hizmet alımları için öngörülen "üst limit tutarının altında kalan" ifadesi "üst limit tutarının dört katının altında kalan" olarak değiştirildi.
     Üst limit tutarının dört katının altında kalan ve hizmet alım ihalesiyle gerçekleştirilecek danışmanlık hizmeti alımlarında kalite ve standarda ilişkin belgeler kapsamında sadece kalite yönetim sistem belgesi istenebilecek.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir