Kamu İhale Eğitimleri İçin Yol Haritası Belirleme Çalıştayı

  • Yazı boyutu
Kamu İhale Eğitimleri İçin Yol Haritası Belirleme Çalıştayı

Kamu İhale Eğitimleri İçin Yol Haritası Belirleme Çalıştayı

Kamu İhale Eğitimleri İçin Yol Haritası Belirleme Çalıştayı yapıldı.
     Kamu İhale Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Kamu İhale Kurumu ve Uluslararası Çalışma Örgütü Uluslararası Eğitim Merkezi'nin (ITCILO) ortaklaşa yürüttüğü Kamu İhale Eğitimleri İçin Yol Haritası Belirleme Çalıştayı, Ankara Limak Ambassador otelde 11-12 Mart'ta gerçekleştirildi.
     Kamu ihale eğitimine ilişkin yol haritasının oluşturulmasına ve eğitim stratejisinin belirlenmesine önemli katkılar sağlayacak çalıştaya, Kamu İhale Kurumu uzmanlarının yanı sıra çeşitli kamu kurumlarının ihale birimlerinde çalışan yetkililer katıldı.
     Çalıştayda kamu alımları kapsamında hangi konularda eksikliklerin olduğu belirlenirken, bu eksikliklerin giderilmesi açısından yapılacak eğitim çalışmaları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
     Kurumlar arası diyaloğun önemine dikkat çekilen çalıştayda, irtibatlı şekilde yürütülecek çalışmaların, çıkabilecek sorunların asgariye indirilmesinde önemli katkısı olacağı vurgulandı.
     Çalıştay, ihale sistemlerinin geliştirilmesi, Türkiye'nin iyi işleyen bir kamu ihale sistemine sahip olmasına katkıda bulunulması ve bu alanda profesyonelliğin arttırılması açısından yapılacak çalışmalar öncesi önemli bir adım olarak değerlendirildi.
     Çalıştayın sonuç bölümünde ise eğitim stratejisi temelinde, etkin ve sürdürülebilir bir ihale eğitim sistemi oluşturularak, idari kapasitenin güçlendirilmesi hedefi ortaya konuldu ve bu kapsam da çalışmalara devam edilmesi kararı alındı.
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir