Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kararı

  • Yazı boyutu
Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kararı

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kararı

Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlar, anonim şirketler ve şirketler toplulukları ile borsa ve teşkilatlanmış diğer bir piyasada işlem gören şirketler, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, münferit ve konsolide finansal tablolarının hazırlanmasında Türkiye Muhasebe Standartları uygulanacak.
     Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nun konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, kamu yararını ilgilendiren; halka açık şirketler, bankalar, sigorta, reasürans ve emeklilik şirketleri, faktoring şirketleri, finansman şirketleri, finansal kiralama şirketleri, varlık yönetim şirketleri, emeklilik fonları, ihraççılar ve sermaye piyasası kurumları ile faaliyet alanları, işlem hacimleri, istihdam ettikleri çalışan sayısı ve benzeri ölçütlere göre önemli ölçüde kamuoyunu ilgilendirdiği için Kurum tarafından bu kapsamda değerlendirilen kuruluşları, anonim şirketler ve şirketler toplulukları ile borsa ve teşkilatlanmış diğer bir piyasada işlem gören şirketler, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, münferit ve konsolide finansal tablolarının hazırlanmasında Türkiye Muhasebe Standartlarını uygulayacak.
     Bu kapsama dahil olmayanlar için ise Kurum tarafından bir belirleme yapılıncaya kadar yürürlükteki mevzuat uygulanacak.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir