Kamp 9 Temmuz'da başlıyor!

  • Yazı boyutu
Kamp 9 Temmuz'da başlıyor!

FCBEscola Camp Avea futbol eğitim kampı 9 Temmuz'da başlayacak

Futbol okulu FCBEscola Camp Avea'da, 120 genç aldıkları futbol eğitimiyle Barcelona'nın başarı sırrını öğrenecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, FCBEscola Camp Avea'nın, 9-13 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek ilk kamp dönemine, 15'i Van, 17'si İzmir ve 88'i İstanbul elemelerinde başarılı olan toplam 120 genç, Barça'lı hocalardan ders alacak.
     Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "Dünyanın En İyi Futbol Takımları Değerlendirmesi"nde bu yıl da bir numara olan FC Barcelona ile Türkiye'deki resmi telekomünikasyon ortağı Avea'nın hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea'nın ilk dönem eğitim kampı İstanbul'da yapılacak İlki 11 Haziran'da Van'da başlayan, 15-16 Haziran arası İzmir'de devam eden ve 20 Haziran'da İstanbul'da sona eren seçmelere, Türkiye genelinde 5 binin üzerinde aday başvuru yaptı. Seçmelerin FCBEscola Avea Camp kriterlerinde sağlıklı yapılabilmesi için, ilk etapta bir ön eleme gerçekleştirilerek seçmelere katılacak 1500 çocuk belirlendi. 3 ilde yapılan seçmelere katılan 1500 genç arasından en yetenekli 120'si ilk kampa katılmaya hak kazandı.
     Kampta 2 bin egzersizin yer aldığı özel Barça programı çerçevesinde eğitilecek gençlerin yanı sıra iki kamp döneminde toplam 24 hoca da eğitim verecek. 240 çocuğun futbol eğitimi alacağı kampta, 5 FC Barcelona antrenörü ilk etapta 15 Türk antrenörü eğitti. Bir kaleci antrenörünün de bulunacağı kampta çocuklar tamamen FC Barcelona'nın belirlediği kriterlere göre değerlendirilecek.
     Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Barcelona ile Türkiye'nin yetenekli futbolcularını ortaya çıkarmak üzere tasarlanan projeyle, Türk futbolu için yepyeni bir vizyon çizdiklerini belirttiği değerlendirmesinde, şu ifadelere yer verdi:
     "Bu yeni kamp dönemi ile gençlerimizin önünde yepyeni bir dönem başlıyor. Fırsat eşitliği sunarak dünyanın en iyi futbol kulübünün vizyonunu ve bakış açısını Türkiye'ye getirdik. Umarız bu projeye katılan gençlerimiz ileride kendi yetenekleri ile bu aldıkları eğitimi harmanlayarak kariyer planlarını yaparlar. Daha da önemlisi Barça'lı yıldızları yetiştiren hocalar, gençlerimizi yetiştirecek Türk hocaları yetiştirecek. Yani bu Barcelona'nın isim haklarını alan, tek atımlık bir çalışma olmayacak. Bu futbolda başarıyı yakalamış bir ekolün Türkiye'ye taşınması anlamına geliyor. Çünkü Avea olarak hedefimiz, gençlere kendi potansiyellerini ortaya koydukları ekosistemler yaratarak, fırsat eşitliği ile fark yaratmalarını sağlamak. 240 gencimiz burada sadece futbolu değil, takım ruhunu ve arkadaşlığı da öğrenecek. İnanıyorum ki, bu kamplarda eğitim alan gençlerimiz arasından Messi, Xavi ve Iniesta gibi dünya yıldızları çıkacak."
    
    
    


Bu haberi 433 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir