Kalkınma Bakanı Yılmaz, soruları yanıtladı -"TÜİK'in ana sayfasından, erişilmemesi gereken…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz, soruları yanıtladı 
  -"TÜİK'in ana sayfasından, erişilmemesi gereken…

Kalkınma Bakanı Yılmaz, soruları yanıtladı -"TÜİK'in ana sayfasından, erişilmemesi gereken dosyalara bu yöntemlerle erişildiği düşünülüyor" -"Buna yönelik bir inceleme başlatıldı. Çalışma sonuçlanınca bu sonucu kamuoyuyla da paylaşacağız" -"Daha güvenlikli bir sistem oluşturma yönünde de çalışmalar yürütüyoruz"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 3 Aralık'ta enflasyon verilerinin bir haber ajansı tarafından 17 dakika önce kamuoyuna duyurulması ve ardından yaşanan gelişmelere ilişkin, TÜİK'in ana sayfasından, erişilmemesi gereken dosyalara bu yöntemlerle erişildiğinin düşünüldüğünü söyledi.
     Yılmaz, bu konuya yönelik bir inceleme başlatıldığını, çalışma sonuçlanınca da sonuçları kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.
     Rixos Otel'de düzenlenen "Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programları" tanıtım toplantısına katılan Yılmaz, toplantıdan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Enflasyon verilerinin erken açıklanmasına ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, TÜİK'in, konuya ilişkin kendi açıklamalarını yaptığını söyledi.
     İstatistiklerin ne zaman yayınlandığının belli olduğunu belirten Yılmaz, "TÜİK'in ana sayfasından, erişilmemesi gereken dosyalara bu yöntemlerle erişildiği düşünülüyor. Buna yönelik bir inceleme başlatıldı. Çalışma sonuçlanınca bu sonucu kamuoyuyla da paylaşacağız" diye konuştu.
     Bir gazetecinin, "TÜİK'in bir ihmali söz konusu değil mi-" şeklindeki sorusu üzerine de Bakan Yılmaz, incelemenin sonucunda bunun da ortaya çıkacağını bildirdi.
     Yılmaz, konunun detaylarını, inceleme sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.
     TÜİK'in güvenlik sistemine ilişkin de Yılmaz, "Tabii ki bir şifreleme var, bir güvenlik sistemi var ama anlaşılan güvenlik sisteminde bir kaçak var. Her işte bir hayır vardır. Bu vesileyle daha güvenlikli bir sistem oluşturma yönünde de çalışmalar yürütüyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir