Kalkınma Bakanı Yılmaz, Şanlıurfa'da -Bakan Yılmaz, DPT'nin finansmanıyla inşa edilen GAP…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Şanlıurfa'da
  -Bakan Yılmaz, DPT'nin finansmanıyla inşa 
  edilen GAP…

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Şanlıurfa'da -Bakan Yılmaz, DPT'nin finansmanıyla inşa edilen GAP Vadisi Projesi'nin uygulandığı bölgede incelemede bulundu

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şanlıurfa'da Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) finansmanıyla inşa edilen GAP Vadisi Projesi'nin uygulandığı bölgede incelemede bulundu.
     Bakan Yılmaz, GAP Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na katılmak üzere Diyarbakır'dan helikopterle Şanlıurfa'ya geldi.
     Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mahmut Kaçar ve Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil tarafından karşılanan Yılmaz, beraberindekilerle yemekte bir araya geldi.
     Daha sonra DPT'nin "Cazibe Merkezleri Projesi" kapsamında Mardin yolu üzerinde inşa edilen, içerisinde şehir hastanesi, fuar alanları, spor komplekslerinin bulunduğu GAP Vadisi'ni inceleyen Bakan Yılmaz, yetkililerden projeyle ilgili bilgi aldı.
     Buradaki tesislerde bir süre Şanlıurfasporlu futbolcuların antrenmanını da izleyen Yılmaz, futbolcular ve teknik heyetle görüşüp, geçen hafta aldıkları yenilginin morallerini bozmaması gerektiğini söyledi.
     Bakan Yılmaz, futbolculara hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları 1461 Trabzon maçında başarılar diledi.
     Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve beraberindekiler, daha sonra GAP Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'nın yapılacağı otele geçti.
    
    
    

Bu haberi 301 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir