Kalkınma Bakanı Yılmaz, Mardin'de -Bakan Yılmaz: "Mardin'e yatırım yapmak isteyen 170 yatırımcı…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Mardin'de
  -Bakan Yılmaz: "Mardin'e yatırım yapmak isteyen 170 
  yatırımcı…

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Mardin'de -Bakan Yılmaz: "Mardin'e yatırım yapmak isteyen 170 yatırımcı yer bekliyor" -"Yatırımcıların bu kadar hevesli olmasının en önemli nedenlerinden biri teşvik sistemimiz"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Mardin'e yatırım yapmak isteyen 170 yatırımcının sırada beklediğini belirterek, "Yatırımcıların bu kadar hevesli olmasının en önemli nedenlerinden biri teşvik sistemimiz" dedi.
     "GAP Eylem Planı Revizyon Toplantısı"na katılmak için Mardin'e gelen Yılmaz, Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni gezdikten sonra, esnafla bir süre sohbet etti.
     Daha sonra Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Mardin'in parlayan iller arasında yer aldığını belirtti.
     Mardin'in her yönden büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:
     "Bir taraftan sınır ilimiz ve ciddi bir ticaret potansiyeli var. Ticarette muazzam imkanları var. 1 milyar dolar ihracat hedefleniyor. Bu noktaya gelmiş bir ilimiz. Diğer taraftan tarihi, kültürü son derece zengin. Turizm potansiyeli son derece üst düzeyde bir ilimiz. Büyük ovaları var. Mezopotamya ovalarına sahip. Burada yeni yaptığımız ana kanallarla birlikte en az 100 bin hektar civarında alanımız sulu hale geliyor."
     Yılmaz, büyük bir tarımsal üretim yapması beklenen iller arasında olan Mardin'in özellikle gıda sanayisinde çok güçlendiğini vurguladı.
     Bakanlık olarak Mardin'e çok önem verdiklerini bildiren Yılmaz, uyguladıkları program ve projelerle kentin her zaman yanında olduklarını bildirdi.
     Mardin'de OSB'de yer kalmadığını kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:
     "Mardin'e yeni yatırımlar yapılmak isteniyor. Mardin'e yatırım yapmak isteyen 170 yatırımcı yer bekliyor. Son dönemde bir teşvik ilan ettik. Yatırımcıların bu kadar hevesli olmasının en önemli nedenlerinden biri teşvik sistemimiz. Demek ki, çok doğru bir teşvik sistemi yapmışız. Doğru ve güçlü bir teşvik sistemi yapmışız ki, bu kadar büyük bir talep var. Bu kadar büyük bir yatırımcının ilgisi ve alakası var."
     Mardin'in otelleri, mode sanayisi, lojistik merkezleri ve ticaretiyle geleceğinin çok parlak olduğunu vurgulayan Yılmaz, bunun bölge insanı ve ülkenin kalkınması için çok önemli olduğunu söyledi.
     Yılmaz, huzur, kültür ve turizm kenti olan Mardin'in imajına kimsenin gölge düşürmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir