Kalkınma Bakanı Yılmaz Hakkari'de: -"Birileri yaptığımız yatırımlara saldırsa, şantiyeleri yaksa…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz Hakkari'de:
  -"Birileri yaptığımız yatırımlara saldırsa, şantiyeleri yaksa…

Kalkınma Bakanı Yılmaz Hakkari'de: -"Birileri yaptığımız yatırımlara saldırsa, şantiyeleri yaksa da işadamlarına haraç için mektup gönderse de, çalışan görevlileri kaçırsalar da biz yatırımlarımıza devam edeceğiz" -"O yatırımlara saldıranlar aslında halka saldırıyorlar, halkın refahına ve ekmeğine saldırıyorlar"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Birileri yaptığımız yatırımlara saldırsa, şantiyeleri yaksa da işadamlarına haraç için mektup gönderse de, çalışan görevlileri kaçırsalar da biz yatırımlarımıza devam edeceğiz" dedi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Hakkari'ye gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki AK Parti 4. Olağan İl Kongresine katıldı.
     Burada bir konuşma yapan Yılmaz, AK Parti'nin muhafazakar ve demokrat bir parti olduğunu belirterek, bir taraftan milletin değerlerine, talepleri ve beklentilerine göre hareket eden, diğer taraftan yenilik ve değişime sonuna kadar açık bir parti olduğunu söyledi.
     AK Parti hükümetleri döneminde inanılmaz bir değişim sürecinin yaşandığını ifade eden Yılmaz, ülkenin birliği ve bütünlüğünün de teminatı olduklarını bildirdi. AK Parti'nin Türkiye'yi doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle kucakladığını anlatan Yılmaz, AK Parti'nin kardeşliği vurgulayan, herkesin inancına, etnik yapısına saygı duyan, farklılıkları da zenginlik olarak olarak gören bir parti olduğunu söyledi. Yılmaz, şöyle devam etti:
     "Kimlikler bizim başımızın tacıdır. Bu coğrafyada eğer birlikte yaşıyor ve ortak bir tarihten geliyorsa yüz yıllardan gelen birikimle bu değerleri paylaşıyorsak hepimiz bu farklılıklarımız içinde tek bir milletiz. Millet demek ırk demek değildir, etnik grup demek değildir. Millet, bütün unsurları kucaklayan ve birleştiren bir kavram. Bütün kimliklere saygılıyız ama kimlik siyaseti yapmıyoruz. Kimlik siyaseti yapanlar da olabilir. Kimlik siyaseti yapanlara tolerans göstermek zorundayız ama terör ve şiddete tolerans gösteremeyiz. Gerekçesi ne olursa olsun kim yaparsa ve kime karşı yaparsa yapsın burada hepimiz net olmamız gerekir. Geçmişte devletin bu anlamda yanlış politikaları oldu. Ama çok şükür bu gün geldiğimiz noktada devlet değişti. Hukuk devleti olma yolunda çok önemli adımlar atıldı. Bazıları bunun farkında değil hala eski devlet devam ediyor gibi onun üzerinden siyaset yapıyorlar."
     "Bir insan şiddet uyguluyor ve baskı yapıyorsa kendi fikirlerine güvenmiyor demektir" diyen Yılmaz, şunları kaydetti:
     "Fikirlerinizin iyi bir şey olduğuna inanıyorsanız niye fikrinizi başkalarına zorla dayatmaya çalışıyorsunuz. Zorla yapmaya çalışıyorsanız demek ki siz de o fikrinize inanmıyorsunuz. Şiddet kullananlar ve terör hadiselerini meydana getirenler kendilerine güvenmeyenlerdir."
    
     -Yeni anayasa çalışmaları
    
     Türkiye'nin eskiden ayıplı bir demokrasinin olduğunun altını çizen Yılmaz, yapılan son anayasa referandumuyla normal bir demokrasiye kavuştuğunu söyledi. Bunun yeterli olmadığını dile getiren Yılmaz, hukuk devletinin güçlendirilmesi, değişik etnik grupların ve inançların meşru haklarının karşılanması için sivil bir anayasa çalışmasının yapıldığını kaydetti. Yılmaz, ileri bir demokrasi ve milletin değerlerini kucaklayan anayasa değişikliğine sadece AK Parti'nin değil diğer bütün partilerin destek vermesi gerektiğinin altını çizdi.
    
     -"O yatırımlara saldıranlar aslında halka saldırıyorlar"
    
     Hakkari'de yapılan yatırımları anlatan Bakan Yılmaz, Hakkari Üniversitesi'ne 2012 yılı yatırım için 25 milyon liranın tahsis edildiğini dile getirdi. Yılmaz, üniversitenin derslik, lojman ve diğer çalışmaları için TOKİ ile 70 milyonluk bir protokol hazırlığının olduğunu kaydetti.
     Kamu olarak üzerlerine düşen her şeyi yapmaya çalıştıklarını anlatan Yılmaz, "Birileri yaptığımız yatırımlara saldırsa, şantiyeleri yaksa da, işadamlarına haraç için mektup gönderse de, çalışan görevlileri kaçırsalar da biz yatırımlarımıza devam edeceğiz. O yatırımlara saldıranlar aslında halka saldırıyorlar, halkın refahına ve ekmeğine saldırıyorlar. Yüksekova'da yaptığımız havaalanıyla ilgili bildiri dağıtıldığını duydum. Benim aklım ve hafızam artık almıyor. Gerçekten milletini seven ve milletin refahını seven böyle işler yapmaz."
    
    
    

Bu haberi 337 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir