Kalkınma Bakanı Yılmaz, Elazığ'da: -"Bugünkü dünyada her şeyin başı pazar. Artık üretim çok da…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Elazığ'da:
  -"Bugünkü dünyada her şeyin başı pazar. Artık üretim 
  çok da…

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Elazığ'da: -"Bugünkü dünyada her şeyin başı pazar. Artık üretim çok da mesele değil doğrusu"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bugünkü dünyada her şeyin başı pazar. Artık üretim çok da mesele değil doğrusu" dedi.
     Malatya'da çeşitli programlara katıldıktan sonra karayoluyla Elazığ'a gelen Bakan Yılmaz, kentte faaliyet gösteren Elet Et ve Et Ürünleri A.Ş'yi ziyaret ederek, tesisteki çalışmaları inceledi.
     Kesimin yanı sıra çeşitli et ürünleri üretimi de yapılan işletmeyi gezen Yılmaz, yetkililerden bilgi aldı, çalışanlarla sohbet etti. Bakan Yılmaz, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, işletmenin ölçek olarak Türkiye'de ilk 5'e girecek konumda olduğunu belirtti.
     Tesisi gezdiği ve gördüğü için mutlu olduğunu ifade eden Yılmaz, "Demek ki böyle şeyler olabiliyormuş, böyle tesisler bize bunu gösteriyor. Bazen yatırımcılar şu faktörden, bu faktörden şikayet ediyorlar fakat bir taraftan da yapana bakmak lazım. Demek ki isteyince, uğraşınca, emek sarf edince, ter döktükçe bu işler başarılıyor" diye konuştu.
     Böyle tesislerin toplum için de önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, işletmenin çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri için önemli olduğunu ifade ederek, onlara yönelik hizmetleri gördüğünü belirtti.
     Tesisin takdir ettiği bir özelliğinin de markalaşması olduğunu anlatan Yılmaz, salam, sucuk, pastırma gibi ürünlerin ambalaj evresine kadar işletmede yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:
     "Buradan belki ihracat imkanlarını da aramak gerekir. Sayın valimizin hep hayali, buradan daha fazla ihracat yapılmasını sağlamak, ben de katılıyorum doğrusu. Bunu olabildiğince desteklemek lazım. Tabii bugünkü dünyada her şeyin başı pazar. Artık üretim çok da mesele değil doğrusu. Uygun maliyette ve uygun kalitede bunu pazarlayabiliyorsanız sektör gelişiyor. Bunu yapamazsanız, bir süre sonra maalesef tesislerinizi kapatmak zorunda kalıyorsunuz, rekabet edemiyorsunuz."
    
    
    

Bu haberi 347 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir