Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"2023'ü yazmak farklıdır, yapmak farklıdır. Tarih yapanları konuşur.…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Yılmaz:
  -"2023'ü yazmak farklıdır, yapmak farklıdır. 
  Tarih yapanları konuşur.…

Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"2023'ü yazmak farklıdır, yapmak farklıdır. Tarih yapanları konuşur. Biz de yapanlardanız"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 2023 Vizyonu tartışmalarıyla ilgili "2023'ü yazmak farklıdır, yapmak farklıdır. Tarih yapanları konuşur. Biz de yapanlardanız" dedi.
     Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, tv8'de katıldığı bir programda 2023 vizyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, herkesin 2023'e sahip çıkmasının güzel bir şey olduğunu belirtti. Yılmaz, "Geçmişte bazı planlarda, dokümanlarda 2023 geçiyor ancak bunu yazmak başka bir şey, yapmak başka bir şey. İçini doldurmak daha farklı bir iş. Tarih yapanları konuşur. Biz yazanlardan değil, yapanlardanız. Bugün artık 2023 gerçekçi bir hedef olarak karşımızda duruyor" ifadelerini kullandı.
     Yılmaz, Türkiye'nin ölçek değiştirdiğine dikkati çekerek, "İthalat da ihracat da büyüyor. Türkiye ölçek değiştiriyor. Eskiden 230 milyar dolarlık bir ekonomi, geçtiğimiz yıl itibari ile 774 milyar dolarlık bir ekonomi haline geldi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşacağız. 2023 Vizyonumuz 2 trilyon dolarlık bir ekonomi, 25 bin dolar kişi başına gelir, 500 milyar dolar ihracat ve yurtiçi hasılanın 3'ü nispetinde Ar-Ge harcaması" açıklamasında bulundu.
     Kalkınma ajanslarının, AK Parti Hükümeti'nin kurduğu ve geliştirdiği bir model olduğunu kaydeden Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
     "Kalkınma ajansları, hükümetimizin özgün kurumsal yapılarından bir tanesidir. AK Parti Hükümeti'nin kurduğu geliştirdiği bir modeldir. Ve bu modelin özü bütün yörelerimizin enerjisini harekete geçirmektir. Yerel dinamikleri kalkınma sürecine dahil etmemiz lazım. Kalkınma ajansları hiçbir şekilde bir federasyonla, bölünme ile alakalı bir yapı değildir. Başka ülkeler 100 sene önce kurmuşlar bu yapıları, biz gecikmişiz.
     Doğu'nun ve Güneydoğu'nun birinci partisi AK Parti'dir. Bütün partiler ne kadar oy almışlarsa o kadar temsil ederler. Kendi ilimden örnek vereyim. 2007 seçimlerinde AK Parti Bingöl'de yüzde 71 oy aldı 2011 seçimlerinde yüzde 67 oy aldı. Yani 10 kişiden 7 kişi oyunu AK Parti'ye verdi."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir