Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Muş'ta: -"31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Muş'ta:
  -"31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan
  5084…

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Muş'ta: -"31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084 sayılı Teşvik Yasası uzatılmayacak" -Türkiye'nin ekonomisinin ve demokrasisinin daha güçlü hale gelmesi, bazı kesimleri çok memnun etmiyor"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084 sayılı Teşvik Yasası uzatılmayacak" dedi.
     Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Muş'a gelen Bakan Yılmaz, havaalanında Vali Ali Çınar, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, kurum müdürleri ve partililer tarafından karşılandı.
     Muş Belediyesi tarafından Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yaptırılan camide incelemede bulunduktan sonra Merkez Cami'deki taziye evine giden Bakan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemde daha kapsamlı ve daha gelişmiş yeni bir teşvik sistemi ilan ettiklerini belirterek, "31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084 sayılı Teşvik Yasası uzatılmayacak" ifadelerini kullandı.
     Yeni teşvik sisteminin bölgesel ve sektörel ayağı bulunduğuna değinen Yılmaz, şöyle konuştu:
     "Ayrıca genel teşvik sistemi var. Bunların hepsini son teşvik sisteminde bütünleştirmiş durumdayız. Yeni yapılacak olan yatırımlarımız artık yeni teşvik sistemimizden istifade edecek. 5084 sayılı teşvik sistemimiz uygulandı. O kapsamda yatırım yapanlar uzun bir süre bundan faydalandı. Hatta normal süresi bitince hükümetimiz tarafından uzatıldı. Artık yeni teşvik sistemimiz uygulamada olduğu için iki teşvik sistemi olmaz. Biz yeni teşvik sistemimiz ile devam edeceğiz."
    
     -"Türkiye, artık eski Türkiye değil"-
    
     Yılmaz, Türkiye'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve güçlenmesinin bazı kesimler tarafından hoş karşılanmadığını bildirerek, şöyle devam etti:
     "Türkiye'nin ekonomisinin ve demokrasisinin daha güçlü hale gelmesi bazı kesimleri çok memnun etmiyor. Onlar farklı amaç ve gayelerle bir takım hareketler içerisine girebiliyorlar. Fakat Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye belli eşikleri aşmış bir ülke haline geldi. Her geçen yıl ekonomide, demokraside ve sosyal alanda mesafe kaydediyor. Çok iddialı hedeflerimiz var. Bu hedeflere doğru yürüyoruz."
     Bakan Yılmaz, incelemelerinin ardından Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile Hakkari Bedensel Engelliler Basketbol takımının müsabakasını izledi.
     İstasyon Caddesi'nde bulunan bir iş yerinin açılışını da yapan Yılmaz, karayolu ile Bingöl'e hareket etti.
    
    
    

Bu haberi 342 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir