Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan: -"2023'e giden süreç içinde, güven ve istikrara giden ortamda,…

  • Yazı boyutu
Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan: 
  -"2023'e giden süreç içinde, güven ve istikrara giden ortamda,…

Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan: -"2023'e giden süreç içinde, güven ve istikrara giden ortamda, sıkı para politikasıyla popülist bir yaklaşım olmadan makro ekonomik istikrarı sağlamaya çalışacağız"

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, "2023'e giden süreç içinde, güven ve istikrara giden ortamda, sıkı para politikasıyla, popülist bir yaklaşım olmadan makro ekonomik istikrarı sağlamaya çalışacağız" dedi.
     Ceylan, Uluslararası Ekonomi Yaz Seminerleri (EYS) 2012 Para Politikası Paneli'nin açılışında yaptığı konuşmada, 2002-2011 yılları arasında Türkiye'de gözle görülür olumlu reformların gerçekleştirildiğini söyledi.
     Bu süreçte her şeyden önce güven ve istikrarın yakalandığını ifade eden Ceylan, "Bu güven ve istikrar ortamı geleceğe dair belirsizlikleri azalttı. Bu süreç ekonominin tüm aktörleri açısından da karar alma sürecinde daha uzun vadeli bakabilme, perspektif oluşturabilme imkanı sunmuştur. Yapısal reformlarla ekonominin dış şoklara karşı kırılganlığı bu dönemde azaltılmıştır" dedi.
     Ekonominin giderek normalleşmesi ve reel faiz oranlarının düşürülmesiyle birlikte özel sektör yatırımlarının büyümenin kaynağı olduğunu belirten Ceylan, şunları kaydetti:
     "Hayallerimiz var, hedeflerimiz var. İnşallah 2023'e giden süreç içinde, güven ve istikrara giden ortamda, sıkı para politikasıyla popülist bir yaklaşım olmadan, makro ekonomik istikrarı sağlamaya çalışacağız. Bu istikrar içinde Türkiye'yi büyütmenin gayreti içinde olacağız. Son 10 yıllık dönemde Türkiye önemli kazanımlar elde etti. Bu kazanımlardan elde ettiğimiz birikimle, tecrübeyle inanıyorum ki 2023 yılı hedefine ulaşacağımız inancındayız."
     Panelde açılış konuşmalarının ardından Türkiye Ekonomi Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ercan Uygur'un oturum başkanlığını yaptığı Merkez Bankası Baş Ekonomisti Hakan Kara'nın konuşmacı olarak katıldığı panele geçildi.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir