Kale'ye, 'iF Product Design Award 2013'den 2 ödül birden

  • Yazı boyutu
Kale'ye, 'iF Product Design Award 2013'den 2 ödül birden

Kale'ye, 'iF Product Design Award 2013'den 2 ödül birden

Kale, 2 yeni ürünü ile dünyanın önde gelen tasarım ödüllerinden 'iF Product Design Award 2013'de 2 ödül birden kazandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Kale Grubu Tasarım Bölümü tarafından tasarlanıp geliştirilen Nordic ve Beyaz Saray Serileri, iF Product Design Award 2013 ödüllerinde banyo ve sağlık gereçleri kategorisinde yarıştı. Bu kategorilerde farklılık yaratan en iyi tasarım olarak değerlendirilen Kale ürünleri, ödüllerini, Münih Yaratıcı Sektörler Haftası kapsamında 22 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilecek törenle alacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, 'iF Product Design Award 2013'te 2 ödül birden almaktan gurur duyduklarını dile getirdi.
     Ersayın, "Yenilikçi ve kullanıcı dostu tasarım anlayışımız ile gerek bünyemizdeki ekip, gerekse alanında uzman birçok tasarımcı ile işbirliği içinde ürünler yaratmaya devam ediyoruz. Tasarım yönetimi alanında oluşturduğumuz stratejide emin adımlarla ilerlediğimizi, uluslararası düzeyde de bir kez daha kanıtlamak mutluluk verici" ifadelerini kullandı.
     Bu arada, 1953 yılından bu yana tasarımda üstün kaliteyi simgeleyen ve ürün tasarımının tüm alanlarını kapsayan 'iF Product Design Awards'da bu yıl 3 bini aşkın ürün yarıştı. Jüri; tasarım kalitesi, son dokunuş, malzeme tercihi, inovasyon derecesi, çevresel etki, işlevsellik, ergonomi, amaçlanan kullanımın görsellliği, emniyet, marka değeri, markalaşma ve genel tasarım unsurları kriterlerini göz önüne alarak ürünleri değerlendirdi.
     Kale aynı zamanda, genç tasarımcı Tamer Nakışçı'nın dokunuşuyla hayat bulan Cube&Dot Serisi ile de 'iF Product Design Award 2011'de ödüle layık görülmüştü. Duvar karosu ürün grubu ile 'iF Product Design Award 2011'de yarışan Cube&Dot Serisi, banyo ve sağlık kategorisinde farklılık yaratan en iyi tasarım olarak değerlendirilmişti.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir