Kale Grubuna DME'den onur ödülü

  • Yazı boyutu
Kale Grubuna DME'den onur ödülü

Kale Grubuna DME'den onur ödülü

Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendirerek ödüllendiren Design Management Europe (DME), Kale Grubunu onur ödülüne layık gördü.
     Yapılan açıklamaya göre, 2007 yılında ilki düzenlenen ve bu yıl Avrupa'dan 12 ülke ve 44 firmanın aday olarak yarıştığı DME ödüllerinde, büyük ölçekli firmalar kategorisinde yarışan Kale Grubu onur ödülünü almaya hak kazandı. 2011 yılında gerçekleştirdiği yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Tasarım ve İnovasyon'dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı pozisyonu oluşturan Kale Grubu'nun, en önemli odaklanma alanlarından biri tasarım yönetimi ve inovasyon.
     5 senelik bir zaman diliminde gerek bünyesindeki tasarım ekibi gerekse uluslararası birçok tasarımcı ile işbirliği ile projeler ortaya koyan ve birçok uluslararası tasarım ödülleri kazanan Kale Grubu, Design Management Europe'dan aldığı onur ödülü ile bu alanda oluşturduğu stratejiyle ilerlemeye devam etti.
     Ödül gecesinde Kale Grubu adına ödülü alan Tasarım ve İnovasyon'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, bu başarının grup adına çok büyük önemi olduğunu belirterek, tasarım stratejilerinin ve tasarım yönetiminin firma içindeki öneminin bir kez daha vurgulandığını ve bu alandaki başarının uluslararası düzeyde de kanıtlandığını ifade etti.
     Yarışma değerlendirmesinde Kale Grubu'nun öne çıktığı alanlar jüri tarafından "değişimin tasarım odaklı olması" ve "tasarım koordinasyonunda mükemmeliyetçi yaklaşım" olarak tanımlanırken, grubun gerek ürün yaklaşımları gerekse tasarım yönetimi süreçleri ve tasarım alanında sürdürülebilir bir yaklaşım ile desteklediği sosyal sorumluluk projeleri ödülü almasındaki en büyük etken olarak gösterildi.
     Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendiren DME Ödülleri, Avrupa'da öncü birçok markayı, tasarımla farklılaşma ve katma değer yaratmaları açısından irdeliyor.
     Her yıl, firma büyüklük ölçeklerine göre 5 farklı kategoride gerçekleştirilen DME ödül sistemi, dünya çapında bilinen tasarım ödüllerinin aksine, yalnızca tasarımı ödüllendirmenin ötesinde tasarımın katma değer yaratarak şirket stratejilerini nasıl etkilediğini değerlendiren bir yarışma olarak konumlandırılıyor.
     Ödül jürisinin adayları, inovasyon alanında öncülük, değişime ayak uydurabilme yeteneği ve yönetimde mükemmellik ilkeleri üzerinden değerlendirdiği yarışma sonucunda, ödüle layık görülen adaylar, dünya çapında kazandıkları prestijin yanı sıra genişleyen sektörde, bilgisi güncellenen bir ağın da parçası oluyor.
    
    
    

Bu haberi 72 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir