Kale Grubu'nun yeni mağazası Beylikdüzü'nde açıldı -Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep…

  • Yazı boyutu
Kale Grubu'nun yeni mağazası Beylikdüzü'nde açıldı 
     -Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep…

Kale Grubu'nun yeni mağazası Beylikdüzü'nde açıldı -Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay: -"Kale Grubu olarak yurt dışında büyümeye karar verdik. Çeşitli coğrafyalarda yatırım imkanları araştırıyoruz" -"Türkiye'ye istihdam yaratan çok büyük bir aileyiz. Avrupa'nın 3. dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisi olmayı başarmış bulunuyoruz"

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, grup olarak yurt dışında büyümeye karar verdiklerini belirterek, "Çeşitli coğrafyalarda yatırım imkanları araştırıyoruz. İtalya'da yüzde yüz Türk sermayesi olarak bir İtalyan şirketini satın aldık. 260 kişiye direkt istihdam sağladık" dedi.
     Kale Grubu'nun Beylikdüzü'ndeki yeni mağazasının açılışında konuşan Bodur Okyay 25 yıldır iş ortağı olan Şahinler Yapı Malzemeleri Ltd. Şirketi'nin yeni mağazasının açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
     Bodur Okyay, Şahinler ile kendi gruplarının gelişimi arasında bir paralellik gördüklerini ifade ederek, "Şahinler ile işbirliğimizi daha da ileri götürmek istiyoruz. Şahinler gibi ortak çalıştığımız bir çok bayimiz var. Dağıtım kanalımız olan bayilerimizle ilişkilerimize son derece önem veriyoruz. Başarımızın aramızdaki bu bağın güçlü olmasına bağlı olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.
     Bodur Okyay, Kale Grubu'nda 5 bin 580 kişinin çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
     "2011 ciromuz 1,2 milyar lira. 1300'e yakın tedarikçi ile çalışıyoruz. Türkiye'ye istihdam yaratan çok büyük bir aileyiz. Avrupa'nın 3. dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisi olmayı başarmış bulunuyoruz. İnşaat sektörünün dışında yapı kimyasalları ve yapı malzemeleri dışında savunma sanayi ve havacılık sektöründe de yoğun yatırım yapıyoruz. Yurt dışında 400'ü aşkın ihracat noktamız var. 100 ülkede kale markalı ürünlerimiz satılıyor. 2011'de net satışlarımızda yüzde 21 büyüme sağladık. 2015'te net satışlarımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz."
     Bodur Okyay, yeni mağazanın kaliteyi üste çıkaracağına, Kale grubunun kurumsal duruşuna büyük katkı yapacağına inandığını dile getirerek, tüm ürünlerin bu showroomda bulunacağını söyledi.
    
     -"Yurt dışında büyümeye karar verdik"
    
     Zeynep Bodur Okyay, "Kale Grubu olarak yurt dışında büyümeye karar verdik. Çeşitli coğrafyalarda yatırım imkanları araştırıyoruz. İtalya'da yüzde yüz Türk sermayesi olarak bir İtalyan şirketini satın aldık. 260 kişiye direkt istihdam sağladık" diye konuştu.
     Diğer bayilerinin mağazalarını da Beylikdüzü mağazasının standardına ulaştırmaya çalışacaklarını vurgulayan Bodur Okyay, bayilerin servis ve hizmet kalitelerini artıracaklarını söyledi.
     Bodur, yurt dışında özelikle gelişmekte olan pazarlarda yeni konseptlerini yansıtan mağazalar açtıklarını belirterek, bir tanesinin de İtalya'daki fabrikanın içinde bulunduğunu kaydetti.
     Kale Grubu'nun kurduğu vakıftan da özellikle bahsetmek istediğini ifade eden Bodur, şöyle konuştu:
     "Vakıf aracılığıyla 1650 öğrenciye burs verdik. 229 bursiyerimiz var. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde birçok okulun tuvaletini yeniledik hedefimiz 2015'e ihtiyaç sahibi okulların tuvaletini yenilemek. İlkokul öğrencilerinin daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağladık."
     Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur ise, Türkiye'nin bir zamanlar her şeyi yurt dışından alırken şimdi iğneden ipliğe bir çok şeyi üretme başarısını gösterdiğini belirterek, Türkiye'nin özellikle inşaat sektöründe gerek Avrupa gerek dünyada önemli bir yere geldiğini söyledi.
     Seramik sektörünün gelişim sürecine de değinen Bodur, "Türkiye'de milli sanayinin gelişmesinde büyük çaba sarf ettik. Milli şuurla çalıştık. Bu nedenle bayilerimizle derin bir işbirliği içindeyiz" dedi.
     Konuşmaların ardından mağaza hizmete açıldı.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir