Kale Grubu'nun 55. kuruluş yıl dönümü -Kale Grubu Başkanı Okyay: "Kale Grubu bugün…

  • Yazı boyutu
Kale Grubu'nun 55. kuruluş yıl dönümü
     -Kale Grubu Başkanı Okyay:
     "Kale Grubu bugün…

Kale Grubu'nun 55. kuruluş yıl dönümü -Kale Grubu Başkanı Okyay: "Kale Grubu bugün Avrupa'nın 3. dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisi olmayı başarmıştır"

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, gurubun, Avrupa'nın 3. dünyanın ise 12. en büyük karo üreticisi olmayı başardığını söyledi.
     Okyay, Kale Grubu'nun 55. yıl dönümü dolayısıyla Çan ilçesindeki Kaleseramik Tesisleri'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bugün 5 bin 580 çalışanı, 1,2 milyar TL'ye varan cirosu, bin 300'e yakın tedarikçisi, 250'yi aşkın münhasır bayisi, 500 kayıtlı bayi ve tali bayi dahil, 15 bin satış noktasıyla çok büyük bir aile olduklarını bildirdi.
     "Kale Grubu bugün Avrupa'nın 3. dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisi olmayı başarmıştır" diyen Okyay, "Yapı kimyasallarında ise üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye'ye ve bölgemizde birinci, Avrupa'da ise 5. sıraya yerleşmiş, yüzde 100 özel sermayeli bir Türk şirketi olarak havacılık ve savunma konusunda uluslararası alanda itibar kazanmış bir şirketiz" dedi.
     Daha sonra 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 ve 50 hizmet yılını dolduran çalışan ve bayilere ödülleri verildi.
     Bu arada 20 yılı aşkın bir süredir çalışan Zeynep Bodur Okyay da ödülünü, babası Kale Grubu Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur'un elinden aldı.
     Törene, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve işçiler katıldı.
    
    
    

Bu haberi 271 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir