Kahramanmaraş'ta zeytincilik yaygınlaşıyor -"Zeytin üretim havzası" projesi kapsamında bir yılda…

  • Yazı boyutu
Kahramanmaraş'ta zeytincilik yaygınlaşıyor
  -"Zeytin üretim havzası" projesi kapsamında
  bir yılda…

Kahramanmaraş'ta zeytincilik yaygınlaşıyor -"Zeytin üretim havzası" projesi kapsamında bir yılda 111 bin 500 zeytin fidanı dikildiği bildirildi

Kahramanmaraş'ta "zeytin üretim havzası" projesi kapsamında bir yılda 111 bin 500 zeytin fidanı dikildiği bildirildi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, yaptığı açıklamada, zeytin üretim havzası oluşturmaya yönelik başlattıkları çalışmada önemli mesafe aldıklarını belirtti.
     Bu kapsamda, Sır Barajı çevresine yöneldiklerini vurgulayan Emiralioğlu, şunları kaydetti:
     "Şehrimiz zeytincilik açısından önemli bir potansiyel barındırıyor. Dolayısıyla geçen yıl başlattığımız zeytin fidanı dağıtımında çiftçilerimizle iş birliği halindeyiz. Zeytin üretim havzasını da Sır Barajı etrafında oluşturmayı planlamıştık. Şimdiye kadar bu bölgedeki 4 bin 129 dekar alana 111 bin 500 zeytin fidanı dikildi. Ülkemiz için önemli bir zeytin üretim havzası oluşturmayı hedefliyoruz."
     Emiralioğlu, iklimin müsait olduğu ancak üretimin yeterli seviyede yapılmadığı 30 noktada zeytinciliği yaygınlaştırmayı amaçladıklarını dile getirdi.
     Üreticilerin gayretini de takdirle karşıladıklarını ifade eden Emiralioğlu, bölgedeki zeytin üretiminin artmasının ekonomik canlanmaya ve çiftçilerin gelirine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 359 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir