Kahramanmaraş'ta TKDK'dan 24 Milyon TL'lik destek -TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü, 15…

  • Yazı boyutu
Kahramanmaraş'ta TKDK'dan 24 Milyon TL'lik destek
  -TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü, 15…

Kahramanmaraş'ta TKDK'dan 24 Milyon TL'lik destek -TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü, 15 işletmeyle 24 milyon TL'lik proje sözleşmesi imzaladı -TKDK İl Koordinatörü Dr. Uslu: -"Sağladığımız desteklerle yatırımcının önünü açıyoruz"

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü, 15 işletmeyle 24 milyon TL'lik proje sözleşmesi imzaladı.
     İl Koordinatörü Dr. Süha Uslu, yaptığı açıklamada, özellikle tarım ve hayvancılık yatırımlarına destek vermeye devam ettiklerini ve Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma (IPARD) Yatırım Fonları'nın yatırımcıyla buluşturduklarını belirtti.
     Bugüne kadar 7 kez proje başvuru çağrısına çıktıklarını dile getiren Uslu, şunları kaydetti:
     "Sunduğumuz imkanlarla şehrimize yeni tesisler kazandırılıyor. Bugüne kadar imzaladığımız tüm projelerin saha çalışmaları aynı şekilde devam ediyor. Son 2 yılda 15 işletmemizle toplam 24 milyon TL'lik proje sözleşmesi imzaladık. Bu bedelin 10,4 milyon TL'si yatırımcılarımıza hibe olarak veriyoruz. Sağladığımız desteklerle yatırımcının önünü açıyoruz."
     Uslu, hayvancılık, kırsal turizm, konaklama tesisleri ve dondurmacılık sektörlerinde yatırımcılardan yeni proje beklediklerini ifade etti.
     Verilen destekle Kahramanmaraş'ta bir çok yeni işletme kurulacağını anlatan TKDK İl Koordinatörü Süha Uslu, bunun da kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 281 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir