Kahire Ticaret Odası heyeti İZTO'yu ziyaret etti -Oda Başkan Vekili Abdülcevvad: "İzmir ile…

  • Yazı boyutu
Kahire Ticaret Odası heyeti İZTO'yu ziyaret etti
  -Oda Başkan Vekili Abdülcevvad: 
  "İzmir ile…

Kahire Ticaret Odası heyeti İZTO'yu ziyaret etti -Oda Başkan Vekili Abdülcevvad: "İzmir ile Kahire arasında direkt uçak seferleri konulması halinde ticaret olumlu etkilenecektir" -İZTO Başkan Yardımcısı Kazançoğlu: "Her iki ülke de bölgenin güçlü ekonomileri, 5 milyar dolarlık ticaret hacmi yetersiz"

Kahire Ticaret Odası Başkan Vekili Şükrü Abdülcevvad, İzmir ile Kahire arasında direkt uçak seferleri konulması halinde ticaretin olumlu etkileneceğini söyledi.
     Yaklaşık 600 bin üyesi bulunan Kahire Ticaret Odası'ndan bir heyet, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu'nu ziyaret etti.
     Ziyarette konuşan Kahire Ticaret Odası Başkan Vekili Şükrü Abdülcevvad, "Mısır ve Türkiye tarihten gelen dost iki ülke. Kültürel değerler başta olmak üzere ortak bir çok noktamız var. İzmir ile Kahire arasında ticareti geliştirmek için buraya geldik. Ticaret rakamı iki ülkenin büyüklüğüne yakışmıyor. Sadece ticaret değil, ortaklık istiyoruz. Mısır'ın, Türkiye'nin Afrika'ya giriş kapısı olmasını istiyoruz. Türkiye'nin de bizim Avrupa'ya giriş kapısı olmasını istiyoruz" diye konuştu.
     Abdülcevvad, İzmir ile Kahire arasında direkt uçak seferleri konulması halinde ticaretin olumlu etkileneceğini söyledi.
     İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu ise oda olarak uzun yıllar önce Mısır ile ticari temaslarda bulunduklarını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kazançoğlu, "Her iki ülke de bölgenin güçlü ekonomileri, 5 milyar dolarlık ticaret hacmi yetersiz. Daha çok mal alıp satabileceğimizi düşünüyorum" dedi.
     Konuşmaların ardından, Kazançoğlu ile Abdülcevvad "Kardeş oda" protokolünü imzaladı.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir