KAGİDER ve WeConnect'ten kadın girişimciye global fırsat -KAGİDER Başkanı Gülden Türktan:…

  • Yazı boyutu
KAGİDER ve WeConnect'ten kadın girişimciye global fırsat
  -KAGİDER Başkanı Gülden Türktan:…

KAGİDER ve WeConnect'ten kadın girişimciye global fırsat -KAGİDER Başkanı Gülden Türktan: -"Tedarik zinciri ile yerel girişimler dünya devi çok uluslu şirketlerle iş yapma fırsatı yakalayacak"

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'ne (KAGİDER) başvuran tüm girişimci kadınlar, WeConnect'ten alacakları sertifika ile işlerini büyütme ve uluslararası pazarlarda söz sahibi olma fırsatı bulabilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık ve network sağlayan WeConnect International ile KAGİDER arasında yapılan protokolle, kadın girişimciler global bir ağın parçası olmaya hak kazanıyor.
     KAGİDER binasında gerçekleştirilen tanışma toplantısında, WeConnect'in uluslararası kurucu kurumları olan pek çok firmanın Türkiye'deki satınalma departmanları ile WeConnect yetkilileri bir araya gelerek sistem hakkında fakir alışverişinde bulundu.
     Toplantının açılış konuşmasını yapan KAGİDER Başkanı Gülden Türktan, işbirliğine ilişkin şunları söyledi:
     "KAGİDER olarak, kadın girişimcilere bugüne dek yapmış olduğumuz pek çok proje ve etkinliğin yanı sıra, global olarak da fırsatlar sunabilmekten gurur duyuyoruz. Türkiye'de 1,3 milyon girişimci var ve bunların sadece 80 bini kadın. KAGİDER çatısı altında yaptığımız çalışmalarla bu rakamı büyütmeye çalışıyoruz.
     Kadın girişimcilere, yollarına ışık tutacak her türlü fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz. WeConnect de Türkiye'deki girişimci kadınlar için dünyaya açılacak kapının önemli anahtarlarından biri olacak. Tedarik zinciri ile yerel girişimler dünya devi çok uluslu şirketlerle iş yapma fırsatı yakalayacak. Bu ağda dünya devlerinin attığı küçük bir adım, kadın girişimcinin hayatına büyük ve önemli bir katkı sağlayacak."
    
    
    

Bu haberi 217 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir