Kadınlar kilim dokuyarak iş sahibi olacak -Kırşehir TSO'nun başlattığı "Kırşehir'de Kadınlar…

  • Yazı boyutu
Kadınlar kilim dokuyarak iş sahibi olacak
  -Kırşehir TSO'nun başlattığı "Kırşehir'de
  Kadınlar…

Kadınlar kilim dokuyarak iş sahibi olacak -Kırşehir TSO'nun başlattığı "Kırşehir'de Kadınlar Kilim Dokuyor" projesiyle kurs alan 100 kadın iş sahibi olacak

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) başlattığı "Kırşehir'de Kadınlar Kilim Dokuyor" projesiyle kurs alan 100 kadın iş sahibi olacak.
     Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Müfit Göçen, yazılı açıklamasında, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın da desteklediği projenin hayata geçirilmesi için çalışma başlatıldığını bildirdi.
     Göçen, proje kapsamında kurulacak Kadın Girişimciliğini Destekleme, Danışma ve Kariyer Rehberliği Merkezi bünyesindeki El Dokuma Kilim Atölyesi'nde, 100 kadının 17 Eylül-2 Kasım tarihleri arasında dört grup halinde kurs göreceğini ifade etti.
     Yöresel el sanatlarının geliştirilmesini teşvik ederek kadınların girişimci olması ve meslek edinmelerine yerel düzeyde katkı sağlanmasının amaçlandığını vurgulayan Göçen, projeyle Kırşehir merkez, ilçe, belde ve köylerinde yaşayan kadınların istihdam edilmesi ve kendi işlerini kurmalarının hedeflendiğini kaydetti.
     Göçen, Kırşehir kilimlerinin yaşatılmasının da arzu edildiği proje kapsamında, kadınlara rehberlik ve danışmanlık hizmeti de verileceğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 309 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir