"Kadınlar İçin İş Fırsatları" Nevşehir'de konuşulacak

  • Yazı boyutu
"Kadınlar İçin İş Fırsatları" Nevşehir'de konuşulacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Dünya Bankası'nın işbirliğiyle Nevşehir'de 16 Şubat'ta "Kadınlar İçin İş Fırsatları" konulu bir toplantı düzenlenecek.

     Yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dünya Bankası ve TÜSİAD işbirliğinde düzenlenen "Adım Adım Anadolu-Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" başlıklı seminer dizisi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin beşincisi "Kadınlar İçin İş Fırsatları" konulu toplantı Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
     Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Martin Raiser, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı Nur Ger, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş toplantıya açılış konuşmacısı olarak katılacak.
     Seminerde, gelir getirici proje destekleri, kooperatifçilik, yerel yönetimler, İŞKUR ve KOSGEB desteklerinden faydalanan kadın çalışan ve kadın girişimci örnekleri katılımcılarla paylaşılacak, katılımcıların soruları konuşmacılar ve Bakanlıkların il temsilcileri tarafından yanıtlanacak.
    
     -"Adım Adım Anadolu"-
    
     "Adım Adım Anadolu" başlıklı toplantılar, sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik olarak, kadınların eğitim ve çalışma yaşamı başta olmak üzere toplumsal hayata katılımıyla ilgili farkındalık çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor. Seminer dizisi daha önce Gaziantep, Trabzon, Erzurum ve Bursa'da gerçekleştirilmişti.


Bu haberi 568 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir