"Kadınlar için İş Fırsatları"

  • Yazı boyutu
"Kadınlar için İş Fırsatları"

TÜSİAD, "Kadınlar için İş Fırsatları" konulu seminer düzenleyecek

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Dünya Bankası ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle yarın Erzurum'da "Kadınlar için İş Fırsatları" konulu bir toplantı düzenlenecek.
     TÜSİAD açıklamasına göre toplantı, "Adım Adım Anadolu" seminer dizisi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin üçüncüsü olacak. "Adım Adım Anadolu" başlıklı toplantılar, sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik olarak, kadınların eğitim ve çalışma yaşamı başta olmak üzere toplumsal hayata katılımıyla ilgili farkındalık çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı Nur Ger ve Dünya Bankası Direktör Yardımcısı Florian Fichtl toplantıya konuşmacı olarak katılacak.
     Ayrıca, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk de toplantıda birer konuşma yapacak.
     Seminerde, Erzurum ilinden kadınların girişimcilik alanlarındaki örnekleri, kendilerine destek veren kurum temsilcilerinin de katılımıyla anlatılacak. Ayrıca çiftçi kadınlardan oluşan bir tiyatro topluluğu gösterisi de gerçekleştirilecek.
     "Adım Adım Anadolu" başlıklı seminer dizisinin ilki 17 Mart 2012 tarihinde Gaziantep'te, ikincisi ise 28 Haziran 2012 tarihinde Trabzon'da gerçekleştirilmişti.
    
    
    


Bu haberi 513 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir