Kadın patronlar, İTO'da buluştu

  • Yazı boyutu
Kadın patronlar, İTO'da buluştu

Kadın patronlar, İTO'da buluştu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu (İKGK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın patronları bir araya getirdi.
     İTO'dan yapılan açıklamaya göre, İTO'da 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.
     Etkinlikte konuşan İTO Yönetim Kurulu Sayman üyesi Hasan Demir, iş dünyasının son 20 yıl içinde yaşadığı en büyük devrimin kadınların yoğun biçimde iş yaşantısına girmesi olduğunu belirterek, Türkiye'nin ataerkil bir aile yapısına sahip olsa da kadının rolünün her zaman son derece önemli olduğunu kaydetti.
     Demir, kadınların, Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan itibaren müesseseleşen Baciyan-ı Rum Teşkilatında devletin askeri yapısında bile görev aldığını, ticari ve sosyal yaşamda çok önemli roller oynadığını ifade ederek, "Kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı'nda da askeri tedarik zincirine büyük destek vermişlerdir. Köklerimizden aldığımız gücü dünyadaki değişimlerle harmanlamalıyız" dedi.
     İKGK Başkanı ve İTO Meclis üyesi Hatice Dinçbal Kal da kurulun geçen yıl İTO-KOSGEB ve Coca Cola işbirliğiyle hayata geçirdiği Fikrim Artık İşim Projesi ile ilgili bilgi verdi. Dinçbal Kal, kurulun çalışmalarının, İTO'nun verdiği büyük destekler ile devam ettiğini bildirdi.
     Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Eredenk ve Uzay Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Sevda Arıkan da toplantıda deneyimlerini paylaştı. İTO Yönetim Kurulu Sayman üyesi Hasan Demir ve Genel Sekreter Yardımcısı Selçuk Tayfun Ok, toplantıya katılan kadın girişimcilere karanfil verdi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir