Kadın Milli Takımı yarın başlayacak FED Cup'ta mücadele edecek -Türkiye Tenis Federasyonu…

  • Yazı boyutu
Kadın Milli Takımı yarın başlayacak FED Cup'ta
     mücadele edecek
     -Türkiye Tenis Federasyonu…

Kadın Milli Takımı yarın başlayacak FED Cup'ta mücadele edecek -Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural: "Tenisçilerimizin turnuvada başarılı olacaklarına sonuna kadar inanıyorum"

Kadın Milli Tenis Takımı, İsrail'de düzenlenecek FED Cup'ta mücadele edecek.
     İsrail'in Eilat kentinden yarın başlayacak ve 9 Şubat'a kadar sürecek turnuvada, Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın ve İpek Soylu'dan oluşan ve Turkcell'in ana sponsoruluğunu yaptığı milli takım, Afrika-Avrupa Grubu'nda Polonya, Romanya ve İsrail'le karşılaşacak.
     İlk maçını yarın ev sahibi İsrail'le yapacak olan milliler, 7 Şubat Perşembe günü Polonya ve 8 Şubat Cuma günü de Romanya ile karşı karşıya gelecek. Milli takım, grubunu birinci sırada bitirirse play-off oynama hakkı elde edecek. Türkiye ikinci veya üçüncü sırada yer alırsa, gelecek yıl da bu grupta yer alacak. Ay-yıldızlı ekip, grubu sonuncu bitirmesi durumunda ise, gruptan düşmemek için play-out maçları oynayacak.
    
     -Tural: "Milli takımımızın başarılı olacağına inancım tam"-
    
     Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, milli takımın bu turnuvada başarılı olacağına inandığını söyledi.
     Tural, sporcularına sonuna kadar inandığını aktararak, "Öncelikle şunu unutmamak gerek; milli takım adına yarışmak bir sporcu için çok büyük bir gurur kaynağıdır. Tenisçilerimizin bu milli şuurla en iyi performanslarını sergileyeceklerini biliyorum ve turnuvada başarılı olacaklarına sonuna kadar inanıyorum. Eminim orada en iyi oyunlarıyla korta çıkacaklar ve Türkiye'nin tenisteki sıralamasını üst seviyeye taşımak için var güçleriyle çalışacaklar" diye konuştu.
     Türkiye Tenis Federasyonu ve milli takımların ana sponsoru olan Turkcell'in Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise, İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunlar adaylığına tam destek verdiklerini dile getirerek, "Adaylık sürecine 2,5 milyon avroluk katkı yaptık. Türk tenisinin başarılarının yarınlara taşınabilmesi ve kalıcı olabilmesi için federasyonla milli takımlar seviyesinde uyumlu işbirliğimizi sürdürüyoruz. Milli raketlerimize FED Cup'ta başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir