"Kadın Girişimci Yönetici Okulu"

  • Yazı boyutu
"Kadın Girişimci Yönetici Okulu"

"Kadın Girişimci Yönetici Okulu" 200 mezun verdi

"Kadın Girişimci Yönetici Okulu"nun İstanbul etabında mezun olan 96 kadın girişimci ile birlikte mezun sayısı 200'e yükseldi.
     Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle hayata geçirilen "Kadın Girişimci Yönetici Okulu"ndan mezun olan 96 kadın girişimci için Boğaziçi Üniversite'sinde sertifika töreni düzenlendi.
     Törende konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası olarak 2006 yılından bu yana kadın girişimcilere pozitif ayırımcılık yaptıklarını ve onları özel bir segmentte değerlendirdiklerini belirtti.
     Karadere, kadın girişimcilerin desteğe en fazla ihtiyaç duydukları finansman ve eğitim gibi alanlarda çözümler üretmeye odaklandıklarına işaret ederek şunları anlattı:
     "Örneğin, geçtiğimiz Kasım ayında, sadece kadın girişimcilere finansman desteği sağlamak için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası-ndan, Türkiye'de en yüksek krediyi alan banka olduk. 60 milyon dolar tutarındaki 5 yıl vadeli bu krediyi, girişimci kadınlara yönelik yatırım ve işletme kredilerinin finansmanı için kullanıyoruz. Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesini de aynı anlayışla, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin işbirliğiyle hayata geçirdik.
     Proje kapsamında İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde, Boğaziçi Üniversitesi'nin değerli akademisyenleri, kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi, müşteri ilişkileri gibi çeşitli konularda, yaklaşık 1 ay süren yoğun bir eğitim verdi.
     Kadınların iş hayatına katılımını hızlandırmayı ve varlığını daha da güçlendirmeyi hedeflediğimiz bu projenin tüm katılımcılara yeni ufuklar açmasını diliyorum."
     Törene katılan Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Özturan da "İşletmelerin uzun ömürlü işletmeler haline gelebilmeleri ve kurumsallaşma yolunda doğru adım atabilmeleri ancak 'stratejik yönetim felsefesi' odaklı yönetim anlayışıyla gerçekleşecektir." ifadelerini kullanarak, küresel değişimlerin, gelişen ekonomik koşulların ve yüksek rekabet koşullarının, girişimcilerin daha yüksek bilgi seviyesinde olmalarını artık zorunlu kıldığını söyledi.
     Özturan, "Kadın Girişimciler Yönetici Okulu" eğitimlerinin Kadın Girişimcilerin 'İş Geliştirme' yaklaşımını şirket kültürü olarak benimseteceğini ve 'Kurumsal ve Uzun Ömürlü' işletmelere dönüşmelerine katkı sağlayacağını dile getirerek, "Söz konusu eğitimler Kadın Girişimcilerimize 'Vizyoner' bir kimlik sağlarken, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştirmekte ve bu konularda sahip oldukları bilgi düzeylerini arttırmaktadır." dedi.
     Konuşmaların ardından kadın girişimcilere sertifikaları takdim edildi.
    
    
    


Bu haberi 552 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir